eur:
410.9
usd:
392.32
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott kép a Koreai Néphadsereg katonáiról  védelmi minisztérium épülete előtt Phenjanban 2022. május 16-án. A hadsereg feladata, hogy 24 órán belül eljuttassák a gyógyszereket a gyógyszertárakba a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében. A KCNA jelentése szerint az előző 24 órában 392 920 ember kapta el a koronavírust az országban, összesen eddig 1 213 550-en fertőződtek meg, és 50-en meg is haltak, mióta az ország az előző héten elismerte, hogy ott is megjelent a koronavírus.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA/KCNA

Észak-Korea: a WHO szerint a Covid-helyzet valószínűleg egyre rosszabb

Az Egészségügyi Világszervezet kétli, hogy Észak-Korea máris túl lenne a koronavírus nehezén: független adatok híján nem gondolják, hogy már kilábaltak volna a nehezéből.

A hivatalos észak-koreai álláspont szerint napi 390 ezres esetszámmal jutott csúcsra a koronavírus-járvány az országban két hete: Phenjan arról sosem közölt adatokat, hogy hányan adtak pozitív tesztet, a szakértők pedig azt gyanítják, hogy az állami médiában közzétett adatok alulreprezentálják az esetek valós számát.

"Feltételezzük, hogy a helyzet egyre romlik, nem pedig javul" – mondta Michael Ryan, a WHO vészhelyzeti főnöke a Reuters cikke szerint.

Nincsenek bővebb adataik

A WHO az észak-koreai állami média által nyilvánosan közölt számokon túlmenően nem jutott hozzá semmilyen információhoz.

"Problémáink vannak a nyers adatokhoz való hozzáféréssel, nem tudjuk, milyen a helyzet a valóságban"

- mondta Ryan, hozzátéve, hogy a WHO együttműködik szomszédos országokkal, például Dél-Koreával és Kínával, hogy megpróbáljon jobb képet kapni. Segítséget is felajánlottak több alkalommal, vakcinát és egyéb eszközöket is küldenének.

Halottakról nem beszélnek

Az ország 96 610 újabb lázas emberről számolt be csütörtökön országos zárlat közepette. A KCNA állami hírügynökség halálos áldozatot nem említett, arról ugyanakkor tájékoztatott, hogy a tartományok fokozzák" járványellenes kampányaikat, beleértve a lezárásokat, a gyógyszerek és orvosi felszerelések gyártásának gyorsítását, valamint fertőtlenítési munkálatok elvégzését. A mezőgazdasági munkák ugyanakkor folytatódnak az országban.

A gyógyszeriparra fókuszálnak

A beszámoló szerint Kim Tok Hun észak-koreai miniszterelnök gyógyszergyárakat ellenőrzött annak érdekében, hogy az ország gyógyszeriparát új, magasabb szintre emeljék,

ezáltal a nemzetközi sztenderdeknek is megfeleljenek,

tudósít a KCNA.

"Az elegendő mennyiségű gyógyszergyártás és -ellátás előfeltétele az emberek életének és egészségének védelmének a jelenlegi szigorú járványellenes kampányban" - írták.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×