Az Oregon állambeli Portlandben a megmozdulások erőszakossá váltak. A randalírozók tárgyakat dobáltak a rendőrökre, ablakokat törtek be és megrongálták a városi intézmények ajtaját, köztük az igazságügyi központ bejárati kapuját.
Chicagoban és San Franciscóban fosztogatás volt a bírósági ítélet után.
Oaklandben tüntetés volt, ahol a demonstrálók "hősöknek" nevezték a Rittenhouse által tavaly lelőtt két férfit. Az ítélet ellen tiltakozók New York-ban is az utcára vonultak. Kathy Hochul kormányzó pénteken azt mondta, hogy a Rittenhouse-ítélet szerinte "nem igazságos".
Önvédelem
Az esküdtszék minden vádpont, köztük a szándékos emberölés vádja alól is felmentette Kyle Rittenhouse-t, aki 2020-ban a Wisconsin állambeli Kenosha városában lezajlott zavargások közepette agyonlőtt két tüntetőt, egy harmadikat pedig megsebesített.
Az akkor 17 éves Rittenhouse - állítása szerint - tavaly augusztus 25-én azért utazott Kenoshába, hogy megvédje a tüntetők pusztításától a helyieket. A fiatalember AR-15-ös félautomata fegyverével érkezett a helyszínre. Két tüntetőt - a 36 éves Joseph Rosenbaumot és a 26 éves Anthony Hubert - akkor lőtt le, amikor azok le akarták őt fegyverezni. A 27 éves Gaige Grosskreutzot, aki lőfegyverrel közelített felé, megsebesítette. Rittenhouse-t másnap vették őrizetbe, november óta - óvadék ellenében - szabadlábon védekezhetett.
Rittenhouse ügyvédei a tárgyalás során végig önvédelemre hivatkoztak, és ezt a szemtanúk egyike is megerősítette.
Az ügyészek viszont azzal vádolták a fiatal férfit, hogy "bajt keresni" utazott Kenoshába, és a gyilkosságokat jogilag nem lehet önvédelemnek tekinteni. Amennyiben bűnösnek találták volna szándékos emberölés bűntettében, életfogytiglani börtönbüntetést kapott volna.
Az esküdtszék egyhangúlag úgy döntött, hogy Rittenhouse az ellene felhozott öt vádpont egyikében sem bűnös.