eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A koronavírus elleni oltás után várakoznak emberek az Oszakai Nemzetközi Kongresszusi Központban kialakított oltóponton 2021. május 24-én. A koronavírus elleni tömeges oltásra alkalmas központokat hoztak létre két japán városban, Tokióban és Oszakában. Az országban most először alkalmazzák a Moderna oltóanyagát is. A tokiói oltóközpontban a tervek szerint naponta 10 ezer, az oszakaiban pedig 5000, 65 éves és ennél idősebb embert oltanak be.
Nyitókép: MTI/EPA/Jiji Press

Koronavírus – Japán beveti a hadsereget

A japán hadseregben szolgáló orvosok és nővérek is dolgoznak majd a tokiói olimpián.

Kisi Nobou honvédelmi miniszter a parlamentben közölte, hogy tárcája erre vonatkozó felkérést kapott az olimpiai játékok szervezőbizottságától. A rendezők szerint az olimpia alatt naponta 230 orvosra és 310 nővérre lesz szükség, és az egészségügyi személyzetnek csak 80 százalékát sikerült eddig biztosítani.

A japán hadsereg ezen a héten oltóközpontokat állít fel a fővárosban és Oszakában, hogy felgyorsítsa a lassan haladó vakcinálási folyamatot a szigetországban.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság ugyancsak felajánlotta a japán házigazdáknak, hogy egészségügyi szakembereket bocsát a rendelkezésükre. Thomas Bach NOB-elnök korábban kijelentette, hogy az olimpia faluban a sportolók 80 százaléka be lesz oltva koronavírus ellen.

Japánban a járvány negyedik hullámával küzdenek, Tokió és több más prefektúra május végéig egészségügyi veszélyhelyzet alatt áll. A szervezőbizottság és a NOB már többször közölte, hogy biztonságosan megrendezhető lesz az olimpia és a paralimpia a japán fővárosban, ugyanakkor az már korábban eldőlt, hogy külföldi nézőket nem engednek be az eseményekre, illetve hogy csökkentik a külföldről érkező delegációk létszámát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×