eur:
410.95
usd:
392.08
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Strasbourg, 2018. szeptember 12.Az Európai Parlament képviselői szavaznak a Sargentini-jelentésről a parlament plenáris ülésén, Strasbourgban 2018. szeptember 12-én. A képviselők a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el. (MTI/EPA/Patrick Seeger)
Nyitókép: Patrick Seeger

Egyik napról a másikra felszívódott az EU vezetése

A héten szinte teljesen leáll az Európai Unió intézményrendszere, ugyanis az augusztus az év nagy szabadságolási időszaka. A Bruxinfo brüsszeli irodájának igazgatója az InfoRádió Brüsszeli hét című műsorának azt mondta: az Európai Bizottságnál ügyelet van, de a Parlament fizikailag is bezár.

Fóris György, a Bruxinfo brüsszeli irodaigazgatója már több évtizede szolgál a belga fővárosban, és bizony nem egy és nem kettő olyan augusztusra emlékszik, amikor uniós szempontból váratlan dolog történt.

"Legyen ez öbölháború, orosz támadás Grúzia ellen, meg még egy csomó olyan helyzet, amikor muszáj volt összedugni a fejeket" - sorolta az InfoRádióban a szakértő, aki szerint ennek ellenére nem "kőbe vésett fafejűségről" van szó a kollektív szabadságolás kapcsán; "egy nagyobb üzemnél is problematikus, hogyha a gyártószalag fele lassabban megy, mert néhány ember akkor vette ki a szabadságát, de

a diplomáciában végképp nem működik, hogy egyes országok diplomatái eltűnnek, másokéi nem. Vagy mindenki ott van, vagy mindenki együtt menjen el. Így alakult ki egy beazonosítható 2-3-4 olyan hét,

amikor el lehet menni szabadságra, és ebben bizottsági tisztviselőtől választott politikuson át újságíróig mindenki érintett".

Mint elmondta, az évnek nincs olyan más szaka, amikor ennyi időre el lehet távozni, illetve vannak nem helyettesíthető pozíciók is, ahol még nagyobb a kötöttség.

Az Európai Parlament ilyenkor fizikailag is bezárja az ajtajait, külön procedúra bejutni még akár egy újságírónak is;

az Európai Bizottság tart ügyeletet egy minimális létszámmal,

hisz a lisszaboni szerződést felügyelni kell, és történhetnek nagy természeti katasztrófák, bármi más, de nem történik aktív esemény, nem tesznek közzé dokumentumokat és nincsenek hivatalos találkozók sem.

"Becsöngetni" szeptemberben fognak, ezzel megkönnyítve az oda települt diplomaták családjának életét is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×