Homály fedi azt is, hogy Oroszország - mint a legnagyobb szervezeten kívüli olajtermelő - mennyivel csökkentené termelését.
Dél körül az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,68 dollár, 4,35 százalék csökkenéssel, 58,88 dolláron állt.
Az OPEC olaj- és energiaügyi minisztereinek csütörtök délelőtti megbeszéléséről kiszivárgott hírek szerint
egyelőre nem sikerült dűlőre jutni, hogy mennyivel fogják vissza a termelésüket:
500 ezertől 1,5 millió hordóig terjedő adatokról hallani.
Az OPEC több vezetője jelezte, hogy csak abban az esetben lenne hatékony a termeléscsökkentés, ha ahhoz csatlakozna a szervezeten kívüli legnagyobb olajtermelő Oroszország is.
A kőolaj árának dél körüli jelentős gyengüléséhez jelentős mértékben hozzájárult az a hír is, hogy
Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter visszautazott Moszkvába, hogy tájékoztassa Vlagyimir Putyint az OPEC-tárgyalások állásáról.
Az orosz miniszter várhatóan csak pénteken érkezik vissza Bécsbe.
Az alapforgatókönyv szerint az OPEC-országok és a szervezeten kívüliek együttesen napi 1 millió hordóval csökkentenék a termelésüket, amennyiben Oroszország vállalná termelésének napi 150 ezer hordós visszafogását. Amennyiben Oroszország úgy döntene, hogy napi 250 ezer hordó csökkentést vállal fel, akkor a teljes termelésvisszafogás elérheti a napi 1,3 millió hordót.
Alekszandr Novak ugyanakkor azt mondta csütörtökön, hogy Oroszországnak más termelőkhöz képest nehezebb visszafogni a termelését télen a hideg miatt.