eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
London, 2018. május 9.Az intézmény munkatársai Harry brit királyi herceg és menyasszonya, Meghan Markle amerikai színésznő viaszszobra mellett a leleplezési ünnepségen Madame Tussauds londoni panoptikumában 2018. május 9-én. A hercegi esküvőt május 19-én rendezik Windsorban. (MTI/EPA/Andy Rain)
Nyitókép: ANDY RAIN

Meghan Markle lazasága túl amerikai a brit királyi udvar protokollosainak szemében

Harry herceg választottja túlságosan amerikai, lazaságát, a királyi etikettre fittyet hányó húzásait sokan nem nézik jó szemmel.

Meghan Markle azzal nyitott a Kensington-palotában, hogy megölelgette és külön üdvözölte az őrség tagjait - írja a New York Times. Korábban az is megtörtént, hogy a rajongók, a "köznép", soraiból magához ölelt egy-egy gyermeket.

Szokatlan cselekedetei után a protokollosok felhívták Harry herceg választottjának figyelmét, hogy az efféle viselkedés merőben távol áll a brit királyi udvar előírásaitól, de még az átlagos brit társadalmi normáktól is.

A 36 éves Meghan Markle, akinek édesanyja jógatanár az Egyesült Államokban, udvariasan meghallgatta ezt a tanácsot, majd figyelmen kívül hagyta. Így reagált: én amerikai vagyok, gyakran megölelem az embereket.

Meghan lazaságáról néhány kritikusnak egyenesen Harry herceg édesanyja, a "renitens" Diana hercegnő jut eszébe.

Az aggódók attól is tartanak, hogy a II. Erzsébetre is jellemző konzervatív hagyományok - az érzelmi távolságtartást és a politikai semlegességet is beleértve - felszámolódnak, amikor a fiatalabb generáció átveszi az irányítást. Szerintük minél inkább "normálisnak" és átlagosnak mutatkozik a királyi család, annál kevesebben tartják majd fontosnak a monarchia intézményét.

Mindez persze sokak szemében fölösleges akadékoskodás, hiszen szombaton sor kerül a várva várt hercegi esküvőre, amelynek királyi pompája tökéletesen illeszkedik a monarchia hagyományaihoz.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×