eur:
410.99
usd:
392.15
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Nem kellettek a lettek a menekülteknek

Az uniós kvóták alapján Lettország által eddig befogadott menekültek csaknem mindegyike Németországba utazott.

Az európai uniós kvóták alapján eddig 23-an kaptak Lettországban menedékjogot vagy alternatív védett státust, ám közülük 21-en már visszautaztak Németországba.

Ennek oka, ahogy Maris Kucinskis miniszterelnök a lett közszolgálati adónak is elismerte, hogy nem tudtak munkát vagy lakást találni számukra Lettországban, de a kormányfő a kitért a nyelvtanulási nehézségekre is.

Tekintve, hogy a menedékjog megadása után az érintettek szabadon utazhatnak Európában, a lett bevándorlási hatóság szerint nincs is lehetőség a menekültek visszatartására. Ám attól függetlenül, hogy elutaztak, a lett állam továbbra is folyósítja számukra az egy évig vagy munkaviszonyuk létesítéséig járó, havi 139 eurós támogatását.

A lett miniszterelnök ígéretet tett rá, hogy a rigai kormány hamarosan foglalkozni fog az üggyel.

"Nem leszünk totalitárius állam, amely falat épít, és mindenkit benn akar tartani" - mondta.

Lettország az uniós kvóták értelmében 531 menedékkérő befogadását vállalta.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×