Az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter az InfoRádiónak elmondta: Magyarországon 300-400 ezerrel emelkedhet a munkahelyek száma a következő 5-7 évben.
Baráth Etele hangsúlyozta: minden ország törekszik arra, hogy gazdasága egyre korszerűbb technológiát alkalmazzon. Ez azonban kevesebb munkaerőt igényel, mint a fejletlenebb. A miniszter szerint nagy hangsúlyt kell fektetni a szakképzésre is, ezen a területen pedig Magyarországnak elmaradásai vannak.
Bürokratikus akadályok
Ausztria miniszterelnöke a munkahelyteremtést helyezné a vita középpontjába. Csökkentené a bürokratikus akadályokat a szakképzés és a kutatás előtt. Olaszország egy úgynevezett gazdasági nacionalizmust elítélő deklarációt fogadtatott volna el, ehhez azonban nem kapott elég támogatást.
Uniós Széchenyi-terv?
A kis- és közepes vállalkozások terheinek csökkentését javasolja az Európai Néppárt az unió állam- és kormányfőinek brüsszeli csúcstalálkozóján. Erről Orbán Viktor, a néppárt alelnöke számolt be az InfoRádióban.
A Fidesz elnöke elmondta: a közösség soros elnöki tisztét ellátó osztrák kancellár a Széchenyi-tervhez hasonló programot terjeszt elő a belga fővárosban.
A Fidesz miniszterelnök-jelöltje szerint az uniós pénzek harmadát munkahelyteremtésre kell fordítani. Lehetővé kell tenni, hogy az 50 főnél kevesebb embert foglalkoztató vállalkozások magasabb támogatást kaphassanak.