eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Marhahús-megvonással az infláció ellen

A legtöbb argentin kétkedve fogadta az ország elnökének legújabb ötletét az infláció megfékezésére. Nestor Kirchner ugyanis az árak lenyomása érdekében nemcsak a marhahúsexportot tiltotta be hat hónapra, hanem arra szólította fel népét, hogy kevesebbet egyenek az argentin nemzeti eledelnek számító marhahúsból.

Az argentin hazafiak sok mindenre hajlandóak országukért, a marhahús lecserélése azonban úgy tűnik, túlmegy minden határon. Egy nem reprezentatív felmérés szerint az elnök felhívásának így egyelőre nem sok hatása volt a marhahúseladásokra.

Az argentinokat arra kérni ugyanis, hogy marhahús helyett egyenek mást, olyan, mintha az olaszoknak azt mondaná az ember, hogy ne egyenek tésztát, vagy a franciákat arra szólítanák fel, hogy hagyjanak fel a borivással.

Argentínában az emberek több marhahúst esznek, mint bármelyik más ország lakosai a világon: évente 65-70 kilogramm marhahús jut egy főre.

A világ harmadik legnagyobb marhahús-exportőre

Míg a marhahús-ellenes felhívást leginkább a lakosok fogadták megütközve, addig a marhahúsexport betiltását a marhatenyésztők illették nem kevés kritikával. Argentína ugyanis a világ harmadik legnagyobb marhahús-exportőre, és a szakemberek szerint az elnöki rendelet több piacon, például Oroszországban és Izraelben is marhahúshiányhoz vezethet.

Az elnöki felhívásnak azonban örülnek a szárnyas-tenyésztők és az ország dietetikai szakemberei is, akiknek az egészséges étkezés elterjesztésében gyakorlatilag leküzdhetetlen problémát jelent a marhahús egyeduralma.

Címlapról ajánljuk

Megvan a Balaton idei egyik fő nyertese

Augusztus végén lezárult a balatoni hajózás főszezonja. Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak. Így idén a Bahart tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot – közölte a hajótársaság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×