Condoleezza Rice szerint az '56-os forradalom megmutatta a világnak, hogy él a remény a vasfüggöny mögött.
"A szabadság tizenkét napja egész Kelet-Európában bátorítást adott a hazafiaknak saját küzdelmükhöz" - mondta az amerikai külügyminiszter, hozzátéve, hogy a függetlenség reménye sosem hunyt ki a magyar népben, amely a térségben elsőként vitte véghez a demokratikus átalakulást.
Az amerikai külügyminiszter - aki a Stanford Egyetem fiatal professzoraként a '80-as évek elején tanulmányt is írt az '56-os magyarországi eseményekről - kiemelte, hogy Magyarország 1989-ben - a keletnémetek hazatoloncolásának megtagadásával - hozzájárult a berlini fal leomlásához, Németország és Európa újraegyesüléséhez.
A demokrácia magyar támogatása ma a Balkánon át Afganisztánig és Irakig terjed, a Budapesten létrehozott Demokratikus Átalakulás Nemzetközi Központjának pedig az a feladata, hogy átsegítse a nehézségeken a demokratikus átalakulás útját járó országokat - hangsúlyozta Condoleezza Rice.
Az 50. évforduló jegyében az idén számos rendezvénnyel és kulturális eseménnyel tisztelegnek az Egyesült Államokban a magyar forradalom emléke előtt.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat