eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 13. vasárnap Ida
Differently sized pink ceramic piggy banks in stacks forming a bar graph on blue surface
Nyitókép: PM Images/Getty Images

Tőkét emelt az MFB

Az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. alaptőkéje 45 milliárd forinttal nőtt - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett kibocsátói tájékoztatásban.

Az alaptőke növelését a tulajdonosi jogok gyakorlója, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter rendelte el. Az emelést követően az MFB Zrt. alaptőkéje 349,9 milliárd forint lett.

Az MFB a magyar állam kizárólagos tulajdonában lévő hitelintézete, a BÉT kötvénykibocsátója. Értékpapírjait 2019 decemberében vezették be a részvénypiacra.

Címlapról ajánljuk

"Őszöd a Tiszánál van" - Ezrek szálltak síkra Kollár Kinga szavai ellen

Menczer Tamás Fidesz-szóvivő az eseményen megismételte elhíresült szófordulatát ("Vége van, kicsi!"), Bayer Zsolt publicista szerint pedig nem lehet megmagyarázni a Tisza Párt politikusának azt a véleményét, amely szerint a Magyarországnak járó uniós pénzeket megvonni helyes. Az esemény vezérszónoka Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter volt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
Ha a hitelminősítőnek igaza van, akkor annak durva következménye lesz Magyarországon

Ha a hitelminősítőnek igaza van, akkor annak durva következménye lesz Magyarországon

A kormány által mondottnál lényegesen alacsonyabb GDP-növekedés a következő években, folyamatosan csökkenő folyó fizetési mérleg többlet, a tervezettnél magasabb költségvetési hiányok, 2026-tól újra emelkedő államadósság, magasabb infláció, elmaradó és hiányzó uniós források, kamatkiadásokat övező veszélyek - ezt a jövőt vetíti a magyar gazdaság elé a Standard and Poor's pénteki ítélete, melyben az adósbesoroláshoz rendelt eddigi stabil kilátást negatívra rontotta. Ezekben tulajdonképpen nincs nagy meglepetés, viszont az figyelemreméltó, hogy a nagy nemzetközi hitelminősítő elemzői milyen mértékben meg vannak arról győződve, hogy a 2026-os parlamenti választások előtti ígérgetés miatt lazább fiskális politika érkezik hazánkba. Az S&P péntek késő esti döntését értékelő anyagunkban bemutatjuk az 5 hónapon belül már a második kilátásrontás esetleges következményeit, valamint azt, hogy mi várható, ha a hitelminősítő szakértőinek várakozása (választások előtti kiköltekezés) bejön.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×