A felmérés szerint az érintett hét országban átlagosan 55 százalék pártolná a mielőbbi, 42 százalék pedig a minél későbbi csatlakozást. Magyarországon a megkérdezettek 66 százaléka támogatja a közös fizetőeszköz bevezetését, amelynek várható idejét a legtöbben (44 százalék) tíz éven belül valószínűsítik. Romániában előbbi adat 61 százalék, Horvátországban 49 százalék.
Átlagosan 56 százalék véli úgy, hogy az egységes valuta kedvező hatást fejtett ki azokban az országokban, amelyek már áttértek a használatára. Ennek az aránya is Magyarországon a legmagasabb, mintegy 70 százalék.
A válaszadók közel fele (átlagosan 45 százalék, Magyarországon 56 százalék) szerint az euró bevezetése kedvező következményekkel járna a hazája számára,
s az 50 százalékhoz közelít (átlagosan 47, Magyarországon 59) azok aránya, akik szerint a csatlakozás pozitívan hatna saját életükre.
Egy tavaly szeptemberi közvélemény-kutatás szerint az euróövezet országaiban rekordmagas, 75 százalékos a közös valuta támogatottsága.
A felmérés azon országokban készült, amelyek jogilag elméletileg kötelesek előbb-utóbb áttérni az euró használatára, Bulgáriában, Csehországban, Horvátországban, Lengyelországban, Magyarországon, Romániában és Svédországban.