Az AKR-nek köszönhetően így a Ramush Haradinaj vezette úgynevezett háborús koalíciónak - amely a Koszovói Demokrata Párt (PDK), a Szövetség Koszovó Jövőjéért (AAK) és a Koszovói Kezdeményezés (Nisma) tömörülése - már 63 képviselője lesz a 120 tagú pristinai törvényhozásban, elegendő ahhoz, hogy megválasszák a házelnököt, és megszavazzák a kormányt.
A parlament ülését a sajtóhírek szerint még ezen a héten összehívják, és miután megválasztották a házelnököt, a koszovói köztársasági elnök felkéri a koalíció jelöltjét a kormányalakításra. A parlament elnöke várhatóan Kadri Veseli, a PDK elnöke lesz, míg az új miniszterelnök a bejelentések szerint Ramush Haradinaj egykori kormányfő lehet.
Behgjet Pacolli már korábban is beszélt arról, hogy csatlakozhat Haradinajhoz, de - mint mondta - nem önös érdek, hanem az ország jóléte, Koszovó fejlődése érdekli. A pristinai sajtóban azonban megjelentek olyan találgatások, hogy a kormányba történő belépéssel megvalósulhat az üzletember Pacolli régóta dédelgetett vágya, és ő lehet a balkáni ország külügyminisztere.
Majdnem három hónapja tartó belpolitikai patthelyzet zárulhat le azzal, ha az AKR csatlakozik a választást megnyerő koalícióhoz, és miután felállt a kormány, folytatódhat Koszovó európai integrációja, illetve a parlament ratifikálhatja a Montenegróval kötött határegyezményt, amely egyrészt az Isa Mustafa vezette kormány elleni bizalmatlansághoz vezetett, másrészt pedig ez az utolsó még fennálló feltétele annak, hogy Brüsszel eltörölje a Koszovóval szembeni vízumkényszert.