Bár a vizsgálat még tart, a jelek szerint a 31 éves bróker szabálytalan ügyleteivel lenullázta Franciaország második legnagyobb bankjának éves nyereségét. A család nagyságrendje jóval meghaladja Nick Leeson esetét, aki 1995-ben csődbe taszította a Barings Bankot, vagyis Jerome Kerviel joggal pályázhat a minden idők legnagyobb pénzügyi csalója címre.
A hírek szerint a férfi szombaton főnökei előtt elismerte, hogy sorozatosan a számára engedélyezett nagyságrendnél jóval nagyobb összegeket mozgatott meg, ám csütörtök este a pénzintézet már nem tudta megmondani, hol van az elbocsátott alkalmazottjuk.
Mivel a Societe Generale csak jóval a botrány kirobbanása után értesítette a rendőrséget, Jerome Kerviel megtarthatta útlevelét, vagyis mostanra gond nélkül elhagyhatta Franciaországot.
A bank egy hete ismerte fel a szabálytalan ügyleteket, amelyek önmagukban is legalább 1,7 milliárd euró veszteséget okoztak, a botrány nyomán azonban zuhanni kezdett a pénzintézet részvényeinek árfolyama, ami a jelenleg becsült 4,9 milliárd euróra hizlalta a veszteséget.
Nemzetközi pénzügyi elemzők egyébként úgy vélik, hogy a Societe Generale a volt brókere által kötött ügyletek gyors lebontásával hozzájárult a hét eleji tőzsdei összeomláshoz.