Marián Béla, a felmérésben szintén közreműködő Marketing Centrum kutatási igazgatója az InfoRádióban elmondta: még mindig fejletlen a megtakarítási kultúra Magyarországon.
A megkérdezettek 41 százaléka úgy érzi nem elég tájékozott ahhoz, hogy befektetési döntéseket hozzon.
Jellemzőek az előítéletek is, mint például, hogy a befektetések csak a gazdagoknak való. A nők valamivel konzervatívabbak a pénzügyekben a férfiaknál.
Az emberek ötöde nincs tisztában az infláció fogalmával, így nem lehet racionális pénzpiaci döntéseket hozni. Az inflációs várakozásokra egyébként erősebbre hat a pártállás, mint az iskolai végzettség – tette hozzá Márián Béla.
Gecser Ottó, az Öngondoskodás Alapítvány kuratóriumi tagja szerint a megtakarítási kultúra alacsony színvonalát mutatja, hogy a háztartások 23 százaléka csak egyfajta megtakarítással rendelkezik, ami tipikusan készpénz vagy folyószámlapénz, és mindössze 27 százaléka rendelkezik legalább három elemből álló portfólióval.
A gazdasági helyzet megítéléséről Márián Béla elmondta: a magyarok leginkább az ország gazdasági helyzetével elégedetlenek, ezután az általános életszínvonal következik, míg saját pénzügyi helyzetüket már valamivel jobbnak ítélik.
A vélekedésre a legnagyobb mértékben a pártszimpátia van hatással.
Temmel András, a felmérésben szintén közreműködő Befektetési Alapkezelők Magyarországi Szövetségének főtitkára az InfoRádióban azt mondta: a magyarok nagy része rövid távú befektetésben gondolkozik, a biztonság mellett a könnyű hozzáférhetőség a legfontosabb szempont.
A megtakarítással rendelkezők közül nagyon kevesen veszik igénybe befektetési tanácsadók segítségét - tette hozzá Temmel András.
Megjöttek az adatok a koreai veszteségekről, közben Kijevet könyörtelen dróntámadás érte