A 2000-ben, 2002-ben, 2004-ben, 2006-ban is készített dohányzás-kutatás alapján kijelenthető, hogy szignifikánsan nem változott az elmúlt években a dohányzók aránya a magyarországi népesség körében.
A felmérés szerint a nők negyede, míg a férfiak 42 százaléka dohányzik rendszeresen.
Az alacsonyabb iskolai végzettségűek körében arányában többen dohányoznak, mint a felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkezők, hogy a fővárosiak és a nagyobb városokban élők között magasabb arányban vannak dohányosok, mint a kisvárosokban vagy a falvakban lakók között.
A 60 év alatti népesség körében tízből legalább négyen, 60 év felett már csak minden ötödik ember gyújt rá naponta, míg a 70 év feletti korosztály hat százaléka cigarettázik napi rendszerességgel.
A kutatás megállapította azt is, hogy a vizsgált évek óta érdemben nem csökkent az egy dohányosra jutó elszívott cigaretta mennyisége: 2004-ben 17,4 szálat szívtak el fejenként a dohányosok, 2006-ban 16,2-t, 2007-ben pedig 16,5-t. A dohányosok 53 százaléka nem szív el egy doboz, azaz 20 szál cigarettát naponta.
A dohányosok háromnegyedének szinte gyerekként: 18 évesen, vagy még fiatalabban alakult ki a függősége.
A felmérés szerint a dohányosoknak majdnem fele szeretne felhagyni szenvedélyével, ugyanakkor a leszokási hajlandóság drasztikusan csökkent a felsőfokú végzettségűek körében.
Szia, Anya! – új átverés terjed itthon, mutatjuk, mire kell figyelni