szakképzés
Palkovics László: a politikai stabilitás versenyelőny
Fenntartható, hosszú távú gazdasági növekedést alapoznak meg a 2022-ig tervezett átalakítások - mondta az innovációs és technológiai miniszter a mandiner.hu oldalon megjelent interjúban.
Egyéni tanulási utakat kínálnak azoknak, akik „kilógnak a rendszerből”
Nemcsak az iskoláskorúakat várják a dobbantóprogramba és a műhelyiskolákba, hanem azokat a felnőtteket is, akik szakma nélkül próbálnak boldogulni a munkaerőpiacon - írja a Magyar Nemzet.
Az önellátás érdekében kezd beruházásba az ország legnagyobb papíripari vállata
Tíz év után újraindul a papíripari szakképzés. A tanrend és oktatási anyag kidolgozásában a legnagyobb magyar papíripari vállalat is részt vett. A Vajda Papír Kft. fogja biztosítani a gyakorlati képzés helyszínét is.
Új ösztöndíjrendszer a szakképzésben
Az idei tanévtől, a megújuló szakképzéssel együtt, elindul az új szakképzési ösztöndíjrendszer is, amelynek célja, hogy minden tanuló számára biztosított legyen a támogatás, ugyanakkor a juttatások hiányzás- és eredményfüggők legyenek - mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára.
A szakképzésben elterjedt a hibrid oktatás
Mára elfogadták és jól működtetik a hibrid oktatást a szakképzésben - írta a pénteki Magyar Nemzet.
Kedvezményes hitel járhat a szakképzésben és a felnőttképzésben tanulóknak
Egy jó szakma kitanulásának már nem lehet anyagi akadálya, 2021. áprilisától ugyanis már igényelhetőek a képzési hitelek - tájékoztatta Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-t.
Jövő áprilistól a szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető diákhitel
Kibővítik a két évtizedes múltra visszatekintő, nemzetközi szinten is elismert magyar diákhitelezést.
Kibővíthetik a diákhitelt jövő tavasztól
Ez több mint 270 ezer tanulót érinthet.
Szeptemberben bevezeti a kormány az ingyentankönyvet - mindenkinek
Már most szeptembertől 1,2 millió tanulóra - és családjára - érvényes lesz az intézkedés. A szakképzősökre is.
Emelt bérajánlatot kapnak a szakképzésben oktatók
Júliustól emelkedik a szakképzésben oktatók bére, az erről szóló ajánlatot május végéig minden érintett megkapja.
Jelentős változások lesznek a szakképzésben
Június másodikától ugyanis az intézmények vezetői döntenek arról, hogy hogyan folytatják az oktatást.
Nyártól emelkedik a szakképzésben oktatók bére
A gazdaságvédelmi intézkedések részeként és a fiatalok foglalkoztatásának további bővítése érdekében a diákokat a következő tanévtől egy megerősített, rugalmasabb, gyakorlatiasabb szakképzési rendszer várja. Júliustól emelkedik az oktatók bére, az erről szóló ajánlatot május végéig minden érintett megkapja - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
A szakképzésben folytatja a továbbtanulók csaknem kétharmada
Az ősztől induló technikumokban mintegy 34 ezer fiatal szerezhet szakmát az érettségi mellé. A legnépszerűbb szakképzési intézménytípusba magasabb arányban nyertek felvételt a diákok, mint bármikor az elmúlt másfél évtizedben - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)
Az ITM javaslata az iskolai rendszerű szakképzésben tanulóknak
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) javaslata alapján a járványhelyzetre tekintettel, szigorú óvintézkedések mellett májusban adhatnak számot tudásukról a szakképző intézményekben vizsgázók - közölte a tárca.
Tiltakozik a PDSZ a szakképzés átalakítása ellen
Petíciót adtak át a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) küldöttei az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) munkatársának, a tárca épületében. Az érdekképviselet azt akarja elérni, hogy vonják vissza a szakképzés átalakításának tervét.
Schanda: az átalakuló szakképzés számos lehetőséget kínál
A kormány szeretné, ha a magyar fiatalok a jövő nyertesei lennének, és ehhez jó út a szakképzés választása – jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára. Schanda Tamás azzal összefüggésben beszélt erről, hogy szerdán még lehet jelentkezni a középfokú oktatási intézményekbe.
Az új OKJ-ból szakmák százai maradtak ki
Most kezd kézzelfoghatóvá válni a szakképzési reform: több száz szakma, köztük számos gyorsan elvégezhető és elhelyezkedést biztosító képesítés eltűnik jövőre a kínálatból, vagy pedig hosszabb idő alatt és emiatt drágábban lehet majd elsajátítani. A megszűnő szakmák közt olyan képesítések is vannak, amellyel bíró szakemberek foglalkoztatását továbbra is jogszabályok írják elő.
A béremelés mellett magasabb jutalmakat ígérnek a szakiskolák oktatóinak
Az új szakképzési törvény elfogadása után a területért felelős helyettes államtitkár körlevelet küldött minden szakképzési centrumba a pedagógusok tájékoztatása érdekében.
Szerb-uniós megállapodás a határvédelemről - a nap hírei
Marad a 9 tized százalékos jegybanki alapkamat. Várhatóan jövő tavaszra elkészül a kormány gyermekvédelmi stratégiája. 2021-től élesben működhet a közös távolsági busz és vasúti jegyértékesítés. Az InfoRádió legfontosabb keddi hírei.
Megvan a döntés, átalakul a szakképzés
Teljesen átalakul a szakképzés jövőre: változik az iskolák megnevezése, a képzés hossza, az oktatók jogállása, a diákok a cégeknél munkaviszony keretében vesznek részt a gyakorlaton, az általános iskolát be nem fejezőket pedig "dobbantóprogram" segítségével próbálják meg szakmához juttatni. A szülő kötelessége lesz gyermekét 18 éves koráig vagy egy részszakma megszerzésig taníttatni.