greenpeace
Súlyosan káros anyagok kerültek a levegőbe a Dunán leégett luxusjachtról
Mérgező anyagok is a budapesti levegőbe kerülhettek a hétfőn kigyulladt dunai hajó füstjéből – mondta az InfoRádióban a Greenpeace Magyarország vegyianyag-szakértője. Simon Gergely szerint ugyanakkor szerencse a szerencsétlenségben, hogy a folyó szélcsatornaként működik, ezért a légmozgás viszonylag gyorsan eloszlatta a füstöt.
Greenpeace: kiirtották az erdőket, óriási a pusztítás a Kárpátokban
A zöldszervezet legfrissebb jelentése szerint még a nemzeti parkokban és Natura 2000 területeken is intenzív fakitermelés zajlik, miközben a terület nem védett, öreg erdeinek megmaradt foltjait is pusztítják.
Elfogták az átmászókat Amszterdamban
Mintegy kétszáz környezetvédő aktivistákat állítottak elő az amszterdami Schiphol nemzetközi repülőtéren, a megmozdulás résztvevői az általuk legszennyezőbbnek vélt magánrepülőgépek használatának korlátozását követelték - tájékoztatott a Dutch News című angol nyelvű holland hírportál.
Természetvédelmi területek eladása: azonnal megállítaná az államot a Greenpeace
Egy már benyújtott törvényjavaslat szerint a kormány értékesítené a védett természetvédelmi területek egy részét. A Greenpeace szerint ezzel a lépéssel folytatódna természeti értékeink kiárusítása, éppen ezért a törvényjavaslat azonnali visszavonását követelik. A részletekről Rodics Katalint, a szervezet biodiverzitáskampány-felelősét kérdeztük.
Rákkeltő anyag mérgezheti ismét a Dunát Óbudánál
A Duna alacsony vízállása miatt ismét látható, hogy rákkeltő anyagok csordogálnak a folyóba a volt Óbudai Gázgyár területéről – figyelmeztetett a Greenpeace Magyarország. A részletekről Simon Gergelyt, a környezetvédő szervezet regionális vegyianyag-szakértőjét kérdeztük.
Sajó-szennyezés: megérkezett Magyarországra a mérgezés
Az LMP azonnali cselekvést követel.
Fertő tó: 25 millió forintjába kerülne panaszkodni a Greenpeace-nek
A Közbeszerzési Döntőbizottság állítja, ez kirívóan alacsony összeg, az uniós arány egynegyede.
Újra kiírták a fertői közbeszerzést – a Greenpeace már lépett
A Greenpeace megtámadta az új közbeszerzést, amit az egyesület szerint még ki sem lehetett volna írni.
Vasútra terelnék a repülővel utazók egy részét
A népszerű rövidtávú európai repülőjáratok csaknem fele helyettesíthető lenne vasúti közlekedéssel - derült ki a Greenpeace által szerdán bemutatott jelentésből.
A Budapest-Balaton vonalon történő önvezető autózás mérföldkő lehet
A jelenleginél sokkal kevesebb autót szeretne látni Európa városaiban a Greenpeace, vagyis autómentes várost akarnak a zöldek húsz év múlva. A Műegyetem tanszékvezetője szerint az autonóm közlekedés először az autópályákon jelenik majd meg.
Dízelautók kitiltása: kezdhetnek aggódni a tulajdonosok
Szakmai szervezetek szerint fokozatosan el kell kezdeni a szennyező járművek kivonását a fővárosból. Szakértők szerint szmogriadó esetén erre már megvan a jogszabályi háttér.
Kínaipapucs-szag a Wekerlén: birtokháborítás is lehet a bűz
Kínaipapucs-szagnak is nevezik a lakosok azt a szagot, amely rendre elárasztja a budapesti József Attila lakótelepet és a Wekerletelepet. A Pest Megyei Kormányhivatal ellenőrzései nem mutatnak szabálytalanságot, a kerületi önkormányzatnál pedig azt mondják: minden lehetőségüket kimerítették. A jogi szakértő szerint a szag akár birtokháborítás is lehet, mértékét pedig ma már mérni is lehet.
Siklóernyős greenpeace-es zavarta meg a müncheni meccset – fotók, videó
Az UEFA tájékoztatása szerint többen megsebesültek a veszélyes akcióban a francia–német Eb-meccsen.
Lehullt a lepel a jegybanki Zöld ajánlásról
Megjelent a Magyar Nemzeti Bank hitelintézeteknek szóló új zöld ajánlása. A dokumentum célja az, hogy javítsa a hazai bankszektor tudatosságát és felkészültségét az éghajlatváltozással és a környezeti kockázatokkal összefüggő problémák kezelésében.
Tizenöt kilométer széles zöldsávot telepítenek keresztül a Szaharán
A biológiai sokféleség és az ökoszisztémák megóvásáról tárgyaltak a világ vezetői Párizsban, a One Planet Summit elnevezésű klíma-csúcstalálkozón, ahol egyebek mellett az afrikai Nagy Zöld Fal-projekt következő négyéves támogatásáról is döntöttek.
A légszennyezettség az egyik vezető halálok itthon
Az egyik legrosszabb levegőjű uniós ország vagyunk: szakemberek szerint drasztikus lépések sem életszerűtlenek annak érdekében, hogy változtathassunk.
Nincs a Földnek olyan pontja, ahova ne jutnának el a mikroszennyezők
Első alkalommal találtak mikroműanyagot déli-sarkvidéki édesvizekben spanyol kutatók, ráadásul szigorúan védett területen.
Szigorú szabályokkal pörgetnék fel az újrahasznosítást
Vége lehet az egyszer használatos italcsomagolásokból származó szeméthegyeknek, benyújtotta ugyanis a törvényjavaslatát a kormány a visszaváltási rendszer bevezetéséről. A Greenpeace üdvözli a lépést, de szerinte a javaslat nem elég nagyravágyó, és a klíma- és ökológiai válság jelenlegi fázisában ennél sürgősebb intézkedésekre van szükség.
Greenpeace-demonstráció a Várban: "csak egyszer futhat neki az emberiség"
Reggel 7 órakor 65 órás demonstrációba kezdtek a Karmelita kolostornál, hogy felhívják a magyar kormány figyelmét is arra, hogy az ökológiai katasztrófa elkerülése érdekében a kibocsátások 65 százalékos csökkentésére van szükség – mondta az InfoRádiónak a Greenpeace Magyarország klíma- és energiakampányának felelőse.
Óránként 180 ezer darab PET-palackot használnak el a magyarok
A műanyag palackok körülbelül 70 százaléka soha nem lesz újrahasznosítva – hívta fel a figyelmet Simon Gergely, a Greenpeace Magyarország vegyianyag-szakértője az InfoRádióban. A szervezet szerint az újrahasznosításon túl a visszaváltási rendszer mielőbbi bevezetése, vagy a PET-palackok teljes mellőzése hozhat megoldást a problémára.