greenpeace
Tizenöt kilométer széles zöldsávot telepítenek keresztül a Szaharán
A biológiai sokféleség és az ökoszisztémák megóvásáról tárgyaltak a világ vezetői Párizsban, a One Planet Summit elnevezésű klíma-csúcstalálkozón, ahol egyebek mellett az afrikai Nagy Zöld Fal-projekt következő négyéves támogatásáról is döntöttek.
A légszennyezettség az egyik vezető halálok itthon
Az egyik legrosszabb levegőjű uniós ország vagyunk: szakemberek szerint drasztikus lépések sem életszerűtlenek annak érdekében, hogy változtathassunk.
Nincs a Földnek olyan pontja, ahova ne jutnának el a mikroszennyezők
Első alkalommal találtak mikroműanyagot déli-sarkvidéki édesvizekben spanyol kutatók, ráadásul szigorúan védett területen.
Szigorú szabályokkal pörgetnék fel az újrahasznosítást
Vége lehet az egyszer használatos italcsomagolásokból származó szeméthegyeknek, benyújtotta ugyanis a törvényjavaslatát a kormány a visszaváltási rendszer bevezetéséről. A Greenpeace üdvözli a lépést, de szerinte a javaslat nem elég nagyravágyó, és a klíma- és ökológiai válság jelenlegi fázisában ennél sürgősebb intézkedésekre van szükség.
Greenpeace-demonstráció a Várban: "csak egyszer futhat neki az emberiség"
Reggel 7 órakor 65 órás demonstrációba kezdtek a Karmelita kolostornál, hogy felhívják a magyar kormány figyelmét is arra, hogy az ökológiai katasztrófa elkerülése érdekében a kibocsátások 65 százalékos csökkentésére van szükség – mondta az InfoRádiónak a Greenpeace Magyarország klíma- és energiakampányának felelőse.
Óránként 180 ezer darab PET-palackot használnak el a magyarok
A műanyag palackok körülbelül 70 százaléka soha nem lesz újrahasznosítva – hívta fel a figyelmet Simon Gergely, a Greenpeace Magyarország vegyianyag-szakértője az InfoRádióban. A szervezet szerint az újrahasznosításon túl a visszaváltási rendszer mielőbbi bevezetése, vagy a PET-palackok teljes mellőzése hozhat megoldást a problémára.
Gigászi halszörnnyel hívják föl a figyelmet egy égető problémára
Akadozik a műanyag újrahasznosítása Magyarországon. A műanyag szemét jelentős része – még ha szelektív gyűjtőbe is rakják – továbbra is hulladékégetőben, vagy -lerakóban végzi. Erre a problémára is felhívja a figyelmet a Greenpeace Magyarország siófoki akciója.
A Greenpeace ambiciózusnak tartja, és üdvözli a kormány tervét
2021. január elsejétől betiltják Magyarországon az egyszer használatos műanyag termékeket és csomagolóanyagokat, köztük a vékony falú műanyag zacskókat is. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az Országgyűlésnek szerdán nyújtotta be a törvénytervezetet. A Greenpeace Magyarország üdvözli a lépést, korábban az általuk indított, az egyszer használatos termékek betiltását követelő petíciót több mint negyedmillióan írták alá.
Találtak valami nagyon nem odaillőt a csapvízben
A Greenpeace Magyarország most először vizsgálta, hogy található-e mikroműanyag a budapesti csapvízben. Kimutatták, hogy bár a csapvízben is van mikroműanyag, de elenyészően kis mennyiségben. Ugyanakkor a Duna vizének vizsgálata a méréseknél nagyobb terhelést mutat.
A csernobili erőműtől távolabb eső városokban is mérhető némi sugárzás
Másfél kilométernyire van az erdőtűz a lezárt területen lévő szarkofágtól Csernobilban – mondta az InfoRádiónak a Greenpeace Magyarország klíma- és energiakampány felelőse. Sajtóhírek szerint a csernobili tiltott övezetben pusztító erdőtűz továbbra is súlyos, több mint 400 tűzoltó dolgozik az oltásán.
A jobb levegő több tízezer ember életét is megmenthette
Javult a levegő minősége a járvány gócpontjainak számító területeken, Kínában és Olaszországban is. Ugyanakkor azokon a területeken, ahol korábban rossz volt a levegőminőség, ott több áldozatot is szedhet a járvány – mondta az InfoRádiónak Simon Gergely a Greenpeace regionális vegyianyag szakértője.
A Greenpeace kiterítette a kártyáit, Karácsony Gergelyéken a sor
Tárgyalóasztalhoz ült a főváros vezetése és a Greenpeace Magyarország szakértői. A téma Budapest környezet- és klímabarát várossá alakítása volt.
Sokkoló jelentés: újabb fajokkal lesz szegényebb a bolygónk
A kihalás szélére sodródtak a tengeri teknősök, hétből hat faj már súlyosan veszélyeztetett. A Greenpeace jelentést írt ezeknek a dinoszauruszok kora óta a Földön élő állatoknak a helyzetéről, és az ENSZ-től összefüggő védett tengeri rezervátumok kialakítását kéri a teknősök fennmaradása érdekében.
Kiderült, mit is gondolnak a magyarok a klímavédelmi intézkedésekről
A Greenpeace friss közvélemény-kutatásából az derül ki, hogy a magyarok túlnyomó többsége támogatja az olyan érdemi klímavédelmi intézkedéseket, mint a szélenergia újraengedélyezése, a szennyező járművek kivezetése vagy az egyszer használatos műanyagok elhagyása.
Orbán Viktor az EU-csúcson: nem kényszeríthetik fizetésre a szegény országokat
A klímaváltozás elleni küzdelem áll a csütörtökön kezdődött uniós csúcs középpontjában, az unió számos országának vezetője megpróbált alaphangot adni a tanácskozásnak. A magyar kormányfő megerősítette, hazánk is klímasemleges Európát akar 2050-re.
A Greenpeace szerint fullasztó a helyzet több budapesti kórháznál
Egészségügyi intézményeknél, kórházaknál mérte a Greenpeace Magyarország a levegő minőségét. A tíz helyszínből kilencnél meghaladta a nitrogén-dioxid mértéke a határértéket – mondta az InfoRádiónak Simon Gergely, a Greenpeace Magyarország regionális vegyianyagszakértője.
"Az emberiség nem tudja felfogni, hogy a Föld elpusztulhat"
Javier Bardem a testvérével, tudósok kíséretében az Antarktiszon járt, hogy bemutathassa, mit okoz a klímaváltozás, és hogy felhívja a figyelmet: nagyon sokan nem állnak készen arra, hogy felfogják: ebbe belepusztulhatunk.
Klímasztrájk: "megdőlt az a paradigma, hogy ez nem az én problémám"
A szervezők szerint mintegy hatezren vettek részt a globális klímasztrájk budapesti megmozdulásán. Az elsősorban fiatalokból álló tömeg a Clark Ádám térről a Kossuth térre vonult át. "Nem élhetünk úgy, ahogy eddig" – ez volt az üzenete Mező János beszédének. A Greenpeace Magyarország ügyvezető igazgatója a Kossuth térről adott interjút az InfoRádiónak.
A zöld szervezetek remélik, nem egy hónapig tart majd a fellángolás
Véget ért a Műanyagmentes július kihívás. Simon Gergely, a Greenpeace Magyarország munkatársa szerint, aki egy hónapig igyekszik minél kevesebb egyszer használatos műanyagot fogyasztani, az megismeri az alternatívákat, beletanul a műanyagmentes életmód fortélyaiba, így hosszú távon is sokkal tudatosabb lesz.
Műanyagbálnákat állítottak ki a Parlament elé, a Deák térre viszik őket
Életnagyságú hulladék-bálnaszobrot állított fel Budapesten a Greenpeace. A szervezet célja, hogy a műanyagmentes júliushoz kapcsolódva felhívja a figyelmet a műanyagszennyezés problémájára.