eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin

Úgy rabolták ki a bankokat, mint a filmekben

Hollywoodi stílusú bankrablások egész sorát követte el az elmúlt évtizedben Kaliforniában egy bűnbanda, amelynek vezetőjét, a 48 éves Alceu Johnny Andreist 20 év börtönre ítélték.

A bandavezér egy profi cégvezető módjára irányította bűnbandáját: alárendeltjeit drogtesztnek vetette alá, formaruhába és egyencipőbe öltöztette őket és kötelezte a tagokat felszereléseik gondos letörlésére, nehogy ujjlenyomatot vagy DNS-mintát hagyjanak maguk után.

A banda alapos terepszemlét tartott a kiszemelt bankoknál, lyukat vágott a tetőbe, hogy később ott ereszkedjenek le köteleken és számos próbarablást hajtott végre.

A bíróságon bemutatott tárgyi bizonyítékok szerint

a betörők képesek voltak kiiktatni ultramodern riasztórendszereket, kézi adóvevő útján kommunikáltak egymással és légkalapács segítségével hatoltak át vastag betonfalakon

a készpénz és a széfek tartalmának megszerzése céljából.

Andreist és a banda több más tagját 2014-ben fogták el egy bankfiók kirablására tett kísérlet közben.

A bírósági ítélet szerint a betörőbanda fejének vissza kell fizetnie 12 millió dollárt és be kell szolgáltatnia két Mercedes autót és négy Ducati motorkerékpárt, amelyet a lopott pénzből vásárolt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×