eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Műtéttel próbál megszabadulni a krónikus csuklástól

Két éve kezdett csuklani az angliai Timberlankban lakó Christopher Sands, aki azóta is pár másodpercenként csuklik napközben. Minden kúrát kipróbált, semmi sem használt neki. Most viszont megoperálják, így talán rendbe jöhet az élete.

Több mint kétmilliószor csuklott az előző két évben egy férfi, aki azt reméli, egy operáció megoldhatja a problémáját.

A 25 éves Christopher Sands 2007 februárjában kezdett kontrollálhatatlanul csuklani. Nyughatatlan gyomra pár másodpercenként megrándul, napi 12 órán át. Így búcsút mondhatott rockénekesi karrierjének.

Már minden lehetséges kúrát kipróbált, a mézevéstől a székben való fordítva ülésig. Végül az orvosok egy sérült gyomorbillentyűt fedeztek fel nála, amit talán helyre lehet hozni egy műtéttel.

Ebben van minden bizodalma, mivel az állandó csuklás tönkretette a kapcsolatait, és nem tud dolgozni se.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×