eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Kétfejű teknős egy kínai akváriumban - nézze meg!

Kétfejű teknős érkezett egy kelet-kínai akváriumba. A csöppség, mivel két fejével kétszer annyit eszik, mint társai, igen gyorsan nő. Nemsokára vizsgálatoknak vetik majd alá.

Igencsak meglepődtek a kelet-kínai Anhuj tartományban fekvő Vuvej városka akváriumának dolgozói, amikor egy szokatlan teremtményre bukkantak egy frissen érkezett, nemrég rendelt teknősszállítmányban.

A felfordulást az okozta, hogy egy kis, 17 grammos bébiteknősnek két feje nőtt. Eleinte attól tartottak, hogy az apró élőlény hamarosan elpusztul, de a várakozásokra rácáfolva hamarosan minden testvérénél nagyobbra nőtt.

"Két hete érkezett, és nagyon gyorsan nő. Talán azért, mert két fejjel kétszer olyan gyorsan eszik, mint a többiek" - vélekedett Jimmy Hu, a létesítmény szóvivője. Hozzátette: nagyon ritka, hogy kétfejű teknősre bukkanjanak valahol. Ha a kis hüllő fölnő, kutatásokat fognak végezni rajta.

2004-ben John Jones, egy dorschesteri angol lepődött meg igazán, amikor teknősei kétfejű utódot hoztak a világra. 2003-ban pedig a dél-afrikai Wellingtonban lakó Noel Daniels jelentette, hogy teknősei tojásából egy kétfejű csöppség bújt elő. A walesi Jill Martin ugyancsak hasonlót élhetett meg 2001-ben.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×