eur:
403.39
usd:
351.37
bux:
97838.6
2025. június 19. csütörtök Gyárfás
Vitorlás hajók egy kikötőben Balatonfenyvesen 2022. október 27-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Átlépte a lélektani határt a Balaton, ezt kevesen hitték volna

Kedd reggel 100 centit mutatott a balatoni vízmérce. Novemberben még csak 69 centis volt a tó.

Négy nap stagnálás után kedden reggel 100 centit mutatott az átlagos balatoni vízmérce. Siófoknál egyenes 102 centi volt a hivatalos vízállás. Ott már 3 napja elérte a magyar tenger a 100 centit.

Ahogy az Infostarton már többször beszámoltunk róla, a novemberi kritikusnak mondható 69 centi után decemberben kezdett emelkedni a Balaton vízszintje. A szakemberek szerint ez természetes folyamat, de a laikusok közül sokan kételkedtek abban, hogy ismét ilyen magas lesz a tó vízállása.

Két hete egyébként érdekes jelenség is volt a Balatonnál: megbillent a vízszint, azaz az erős szél az egyik oldalról áthajtotta a vizet a másikra.

Mindenesetre az optimális 110-120 centis vízálláshoz még kellene eső, ezt a szintet (minimum 110 centi) április végére kellene elérje a Balaton.

A tónál most inkább a madarak jelentenek komoly veszélyt. Az Infostarton is megírtuk, hogy a vetési varjak súlyos károkat okoznak a parti területeken, de a kárókatonákra is lehet már vadászni.

Címlapról ajánljuk
Kemény János: Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert

Kemény János: Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert

A nukleáris nagyhatalmak elmozdultak a leszerelési trendtől, és a fegyverkezés felé haladnak a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet jelentése szerint. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa az InfoRádióban elmondta, hogy a nukleáris fegyverkezés erősödése tapasztalható Kína és Oroszország részéről is. Kemény János szerint Izrael joggal tartott attól, hogy Irán proxy szereplőkön keresztül vethetett volna be atomfegyvert.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.19. csütörtök, 18:00
Szalai Máté
külpolitikai szakértő, a Clingendael Intézet kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×