eur:
411.23
usd:
392.67
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A polgármesteri hivatal épülete Bében.
Nyitókép: forrás: Mohos Márton / 24.hu

Hárommillióért szerezte meg a családi házat a polgármester, nyomozás indul

A feljelentést a ház volt tulajdonosa tette két héttel ezelőtt, miután átadta az ingatlant az árverési vevőnek.

Eljárást indított a rendőrség, amiért Brunner Imre, Béb polgármestere feltűnően alacsony áron szerzett meg egy házat. A polgármester egy árverésen, egyedüli licitálóként, mindössze három millió forintért vette meg egy falubeli négy gyerekes család házát - írja a 24.hu.

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya hivatali visszaélés bűntett elkövetése miatt indított nyomozást az ügyben – tájékoztatta a portált a rendőrség, de további részleteket egyelőre nem közölt az eljárásról.

A polgármester ingatlanszerzése nemcsak erkölcsi, hanem összeférhetetlenségi kérdéseket is felvet,

mivel a végrehajtó a területileg illetékes önkormányzat jegyzője által készített adó- és értékbizonyítvány alapján állapítja meg az ingatlan becsértékét, a jegyző munkáltatója pedig a polgármester. Ligeti Miklós, a Transparency International jogi igazgatója szerint a hivatali visszaélés gyanúja mellett más bűncselekmény is felmerülhet, ha feltűnő értékkülönbség van az önkormányzat által megállapított becsérték és a piaci ár között.

"Hárommillió forintos becsérték esetén a hatmillió forintot meg kell haladnia a piaci értéknek ahhoz, hogy ténylegesen felmerüljön a hivatali visszaélés, illetve csalás gyanúja. Ekkora különbség esetén ugyanis nem lehet magyarázni ingatlanpiaci mozgásokkal az eltérést" – jelentette ki korábban Ligeti Miklós.

Arról nem tudni, a polgármesternek milyen tervei vannak a házzal, de mindenesetre egy ingatlanost hatalmazott fel arra, hogy átvegye az adósoktól.

"Egy számomra ismeretlen férfit küldött meghatalmazással maga helyett, aki udvariasan engedélyt kért, hogy fotózhasson a házban. Mondtam neki, hogy nyugodtan fotózhat, mert már nem az enyém. Később kiderült, hogy a férfi egy nagy ingatlaniroda vezető munkatársa" – mondta lapunknak Berki Mónika, a ház egykori tulajdonosa.

Az ingatlant egyelőre nem hirdették meg, pedig az árulkodó lenne az értékével kapcsolatban. Bében jelenleg nincs eladó ház az ingatlanos portálok alapján, de az év elején 13,9 millióért hirdettek meg egy, az elárverezetthez hasonló méretű és állapotú házat, annyi különbséggel, hogy ott a telek nagyobb volt.

(A nyitóképen: a polgármesteri hivatal Bében. Forrás: Mohos Márton, 24.hu.)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×