eur:
411.01
usd:
394.54
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
A balesetben elsüllyedt Hableány turistahajó roncsa, miután a Clark Ádám úszódaru kiemelte a Dunából a Margit hídnál 2019. június 11-én. A Hableány május 29-én süllyedt el a Margit hídnál, miután összeütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A fedélzeten 35-en utaztak, 33 dél-koreai állampolgár és a kéttagú magyar személyzet. Hét embert sikerült kimenteni, hét dél-koreai állampolgár holttestét pedig még aznap megtalálták. Azóta további tizenhárom áldozat, köztük a Hableány matrózának holttestét találták meg és azonosították.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Anyagi okokból Svájcba vihetik az egész Hableány-ügyet

Az elhunyt kapitány és családja ügyvédje szerint a hazai bírói gyakorlat miatt kényszerülnek erre.

A napokban az Infostart is írt róla, hogy a balesetre, valamint az automatikus hajóazonosításra, illetve nyomkövetésre vonatkozó információkról chatelt Viberen a Hableány-tragédiában érintett Viking Sigyn ukrán kapitánya, ezen üzenetek tömegét viszont kisvártatva törölte; mindez az eddig elkészült hivatalos iratokból derül ki, ám a teljes nyomozás akár két évig is eltarthat - írja most az Atv.hu.

Az üzenetek egy része a rendőrségen, másik részük még a baleset után közvetlenül íródott:

  • "nem láttam"
  • "nem vettem észre"
  • "összeütköztem vele"

- ilyeneket írt a kapitány, mint arról az ATV egyik műsorában a szerencsétlenül járt hajó elhunyt kapitányának és családjának ügyvédje, Gulyás Krisztián beszélt.

Szerinte a törölt irományok "beismerő vallomással érnek fel".

Az elkészült szakértői anyag tisztázta, hogy a Hableány kapitánya jól látott a tragikus pillanatokban, a szakértői írás egésze közben alapvetően az ukrán kapitány felelősségét erősítik.

Lassan a polgári jog részére koncentrálnak az ügynek, merthogy ennek szerinte nem sok büntetőjogi része van. Továbbra is abban gondolkodnak, hogy Svájcban kezdik meg a polgári pert, mert a magyar bírói joggyakorlat annyira szűkmarkú az ilyen esetekben, hogy a bíró úgy viselkedik néha – mondta –, "mintha neki kellene a fizetéséből kifizetni" a kártérítést.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×