Infostart.hu
eur:
364.13
usd:
309.05
bux:
137279.35
2026. április 17. péntek Rudolf
Palasics Kristóf kapus a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében, a II. csoport második fordulójában játszott Magyarország – Ausztria mérkőzésen Varasdon, a Varazdin Arenában 2025. január 23-án. 
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Botrányszag, avagy áll a bál a magyar válogatott játékos körül

A One Veszprém HC férfi kézilabdaklub szerint jogosan rendelték vissza kölcsönadott kapusukat, a válogatott Palasics Kristófot a portugál SL Benfica csapatától.

A lisszaboni klub honlapján megjelent szombati közleményből azt derült ki, hogy vita támadt a Benfica és a Bajnokok Ligája-negyeddöntős, bajnoki listavezető Veszprém között a kapus visszarendelésének ügyében, ezért a portugálok az európai szövetség (EHF) állásfoglalását kérték.

"A Sport Lisboa Benfica nem elégedett az EHF önkényes és indokolatlan döntésével, amely a klub és a sportoló jogait figyelmen kívül hagyva a magyar klubnak kedvez, ezért

a legmagasabb szintű nemzetközi testületekhez fog fordulni"

- áll a közleményben, amely kitért arra is, hogy a lisszaboniak mindent megtesznek érdekeik védelmében.

A One Veszprém HC vasárnapi közleménye szerint Palasics kölcsönadása során, tavaly augusztusban olyan szerződés készült, amelyben szerepelt a visszahívás lehetősége meghatározott esetekben. A klub múlt csütörtökön vette fel a kapcsolatot a Benficával és a kapussal. A játékengedély kiadására a nemzetközi szabályzat értelmében 15 nap áll a lisszaboniak rendelkezésére.

A harmincszoros válogatott játékos visszarendelésére azért volt szükség, mert

a dán Mike Ulrich Jensen krónikus sérülése kiújult, ezért speciális fizio- és fizikoterápiás rehabilitációra van szüksége.

A nemzeti együttessel Európa-bajnoki ötödik és olimpiai tizedik helyezett Palasicsot korábban a NEKA-nak és a spanyol CB Ciudad de Logronónak adta kölcsön a Veszprém, amely január végén bejelentette, hogy a játékos nem hosszabbítja meg a szezon végén lejáró szerződését és a német élvonalban szereplő MT Melsungen csapatához igazol.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Bár Magyarország 2002 óta tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, az azóta eltelt időben nem hirdették ki itthon törvényben a hágai székhelyű bíróság alapszabályát, aminek a köztársasági elnök „immunitása volt az oka” – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász. Az NKE egyetemi docense részletesen elmagyarázta, hogyan lehetne visszafordítani az elvileg június 2-án záruló kilépési folyamatot, ha a jövendő Tisza-kormány ezt akarná.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Öt nappal a választás után: a Molra szegeződik a befektetők szeme

Öt nappal a választás után: a Molra szegeződik a befektetők szeme

Ma is az iráni háború friss fejleményei alakítják a hangulatot a világ tőzsdéin, a hazai piacon pedig még mindig a vasárnapi választás és annak következményei vannak a befektetők fókuszában. A nemzetközi piacokon a befektetők egyre inkább abban bíznak, hogy az Egyesült Államok és Irán között közeledés jöhet, ami enyhítheti a közel-keleti háború gazdasági kockázatait. Ami pedig eközben a hazai folyamatokat illeti: Magyar Péter tegnap bejelentette, hogy elvárja, hogy a Mol ne fizessen osztalékot az MCC-nek, ráadásul este az is kiderült, hogy a leendő miniszterelnök és Hernádi Zsolt tárgyalását követően a Mol vezetése harmadik negyedéves osztalékkifizetést fog javasolni a vállalat igazgatóságának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×