eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke beszédet mond az NPK országos szakmai konferenciáján Budapesten, az ELTE Gömb aulájában 2017. május 22-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Horváth Péter: van még bőven munka a Nemzeti Alaptantervvel

A módszertani fejlesztések miatt felkészülési idő és továbbképzések szükségesek mielőtt bevezetik az új Nemzeti Alaptantervet – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Horváth Péter. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke hozzátette: a tananyag- és az óraszámok csökkentése is fontos lenne.

A Nemzeti Alaptanterv elvei helyesek, de a gyakorlati megvalósíthatósága még nem látszik. Az ismeretalapú oktatás mellett jóval nagyobb teret kell engedni a jövőben a kompetencia alapú oktatásnak és ehhez tananyagcsökkentésre, valamint felkészülési időre van szüksége a pedagógusoknak – mondta Horváth Péter. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint a fő kérdés, hogy kerettantervek mennyire bontják ki a NAT-ban szereplő fogalmakat. Ha a jelenlegihez hasonló mennyiségben kell őket átadni, akkor a pedagógusoknak nem lesz idejük a diákokkal közösen megoldani a felmerülő feladatokat.

Horváth Péter hozzátette:

a másik kulcskérdés az óraszámok csökkentése,

az új Nemzeti Alap Tantervben ennek mértéke nem elégítette ki maradéktalanul a várakozásokat. A szabadórakeret azonban összességében csökkent, „ami szintén nem annyira jó hír”.

A következő tanév elején indulnia kell az új Nemzeti Alap Tantervnek az első és ötödik osztályban, addig rendkívül sok feladat vár még a törvényhozókra és a tantestületekre egyaránt – fűzte hozzá Horváth Péter. A NAT-ból kormányrendelet lesz, majd keret-, ezt követően helyi tantervek készülnek. A legfontosabb, hogy továbbképzésen átadják az új szemléletet a pedagógusoknak.

„Nem lesz könnyű helyzetben egyetlen iskola sem, ha 2019-ben így kell indulni”

– fogalmazott, kiemelve: sok munka van még hátra.

Horváth Péter nagyon jó lehetőségnek tartja, hogy az új Nemzeti Alaptantervben bár nem vezetik be a 9. évfolyamot az általános iskolákban, de választható lesz egy úgynevezett iskolai felkészítő év, azonban ennek tananyagát, kereteit is mindössze egy év alatt kell kidolgozni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Kolbenheyer Zsuzsanna a női NOB-elnökről: az egyenjogúsítás megkezdődött

Sokat javult a férfiak és nők aránya a nemzetközi sportvezetésben; a múlt héten elsőként választottak női elnököt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság élére a zimbabwei Kirsty Coventry személyében, de még mindig vannak sportágak, amelyek esetében nagyon erős a férfidominancia. Az InfoRádió Kolbenheyer Zsuzsannát, a Magyar Jégkorong Szövetség elnökét, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Jégkorong Szövetség elnökségi tagját kérdezte.

Demkó Attila az ukrajnai békefenntartásról: jelképes törekvés, Európa önmagában kevés hozzá

Az Egyesült Államok segítsége nélkül nagyon mérsékeltek az európaiak lehetőségei, így a hajlandók koalíciója korlátozott számban legfeljebb elrettentő céllal küldhet katonákat Ukrajnába – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet Stratégiai Jövők Programjának vezetője. A biztonságpolitikai szakértő arról is beszélt, mely szankciók szigorításával lehetne még inkább megnehezíteni Oroszország helyzetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×