Molnár Attila, Komárom vezetője, az év polgármestere az InfoRádióban külön megköszönte az észak-komáromiaknak a szavazatokat, mert mint mondta, nagyon sok felvidéki ember támogatta őt.
"Fontosnak tartom, hogy minden ilyen díj mögött csapatmunka áll. Komáromban egy olyan összetartó közösség éli a mindennapjait, ami ebben a díjban tudott kifejezésre jutni, hiszen
egy olyan csapatmunka zajlik most, ami azt eredményezi, hogy Komárom történeti időket élhet"
- tette hozzá Komárom vezetője.
Ez szerinte annak köszönhető, hogy több mint 80 milliárd forint fejlesztési forrás érkezik a városba, ami a város történetében egyedülálló. Soha ilyen mértékű támogatás, mint ebben a négy-hat esztendőben nem volt még Komárom életében - mondta Molnár Attila.
A polgármester beszámolt arról is, hogy zajlik a hamarosan
a Világörökség részévé váló erődrendszer teljes felújítása, és a Komáromi gyógyfürdő rekonstrukciója is folyamatban van,
illetve további intézmények korszerűsítését is tervezik. Mint mondta, ez elsősorban a gyerekeknek lesz hasznos.
"Ennek a zászlóshajója az új komáromi Duna-híd, amely szimbolizálja mind a szeretetet, mind az összetartozást, mind a barátságot és a példamutatást, hiszen mi komáromiak a mindennapok terén
példát tudunk mutatni a mai Európának, hogy hogyan lehet egy városban, de két országban élni.
Komárom jelenleg hasonló nagyságú városokat tekintve Európa legdinamikusabban fejlődő kisvárosa, biztos vagyok benne, hogy ez a díj valahol kifejezésre juttatja, amit a közösségi összetartozás, összefogás, a csapatmunka eredményének tartom" - vélte Komárom vezetője.
Molnár Attila a jövőről is beszélt, azt mondta, hogyha a komáromiak úgy gondolják, hogy folytatni akarják a munkát, akkor ő örömmel adja magát hozzá.
"Nagyon sok feladatunk van még az elkövetkezendő években, bízom benne, hogy ezt a megkezdett folyamatot együtt tudjuk majd a későbbiekben is továbbvinni" - tette hozzá.