eur:
394.04
usd:
368.37
bux:
66376.55
2024. április 24. szerda György

Éles viták Hosszú Katinka legutóbbi akciója miatt

Hosszú Katinkával a CNN egy védett budapesti barlangban forgatott a közelmúltban. Néhány barlangász nehezményezi, hogy az úszónő és a stáb bejuthatott a helyszínre, míg egyes kutatók nem kapnak erre engedélyt.

Hosszú Katinka örömmel adta hírül szombaton a közösségi oldalán, hogy az amerikai CNN hírtelevízió egy különleges budapesti helyszínen forgatott vele.

A poszthoz barlangászok is hozzászóltak, nehezményezve, hogy az amerikai televíziósok miért kaptak engedélyt a forgatásra a védelem alatt álló Molnár János-barlangban.

A CNN stábjának nem feltétlenül volt szüksége különleges engedélyre, mivel a barlangot amatőr búvárok is látogathatják, szervezett körülmények között.

A Blikknek nyilatkozó Adamkó Péter barlangkutató szerint felháborító, hogy televíziós forgatásokat rendeznek benne, illetve turisztikai célokra használják a barlangot, miközben természetvédelmi területnek kellene nyilvánítani. Adamkó arról is beszélt a lapnak, hogy a feltárást végző barlangászokat kitiltották a helyszínről.

Hosszú Attila búvároktató, a barlang kutatásvezető-helyettese ugyanakkor a Blikknek elmondta, hogy jelenleg is folynak kutatások és merülések, az ajtó nyitva áll, csak Adamkó Péter nem kapott erre engedélyt.

A Molnár János-barlang fokozottan védett, a Budai-hegységben, a Szemlő-hegy alatt, Budapest II. kerületében található. Magyarország legnagyobb víz alatti üregrendszere.

Az öt nagy rózsadombi közül ez az egyetlen, napjainkban is aktív hévizes barlang, a benne fakadó 20-23 Celsius-fokos termálvizet a Szent Lukács gyógyfürdő hasznosítja. A hossza 6000, a mélysége 100, a magassága 30, a függőleges kiterjedése pedig 130 méter. Nevét Molnár János gyógyszerész-kémikusról kapta, aki a helyszín száraz járatait már 1856-ban bejárta, és elemezte a víz kémiai összetételét.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×