eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Fidesz: nemzeti kézben kell maradnia a gyógyszerellátásnak

Nemzeti kézben kell maradnia a lakossági gyógyszerellátás rendszerének a Fidesz szakpolitikusa szerint. Heintz Tamás csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta: az egészségügyi salátatörvény-javaslat, amelynek általános vitája szerdán zajlott az Országgyűlésben, éppen ezt a célt szolgálja.

A kormánypárti képviselő szerint egyrészt azért jó, ha a patikarendszer családi vállalkozásban működik, mert stratégiai ágazatról van szó, másrészt így jobb a személyi kapcsolat a patikus és a beteg között, továbbá a befizetett adó is helyben marad.

A politikus úgy értékelte, hogy a patikaliberalizáció országosan egyenlőtlen gyógyszertáreloszlást és ezáltal ellátatlan területeket hozott magával. Mint mondta, az MSZP-SZDSZ-kormányzat a patikaliberalizációs törvény bevezetésekor a hozzáférés javulását, az esélyegyenlőség megteremtését hirdette, ám az éppen ellenkező hatást váltott ki. A forgalom áttevődött a nagyvárosok patikáiba, így a kistelepülések gyógyszertárai tönkrementek, vagy jelentős veszteséggel üzemelnek - tette hozzá.

Heintz Tamás hangsúlyozta, az alapellátás erősítése csak a gyógyszerellátás biztosításával, a kistelepülések gyógyszerellátásának elősegítésével valósítható meg.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×