eur:
389.63
usd:
363.63
bux:
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Fleck: Még problémás az igazságszolgáltatás átláthatósága

Magyarországon új gyakorlat a bírósági intézményi működés nyilvánossága - mondta Fleck Zoltán jogszociológus az InfoRádió Aréna című műsorában. Az egyetemi tanár hozzátette: a hazai rendszernek még sok hiányossága van.

Az ítélkezés és az ítéletek nyilvánossága szempontjából sincs minden rendben Magyarországon, de problémás a bírósági intézményi működés, valamint az igazságszolgáltatás átláthatósága is - mondta Fleck Zoltán jogszociológus az InfoRádió Aréna című műsorában.

Az egyetemi tanár hozzátette: megismerhetővé kellene tenni, hogyan képezik és választják ki a bírákat.

A jogszociológus a holland gyakorlatot hozta fel példaként, ahol a bírói állásokra pályázók minden adata megismerhető, és az is nyilvános, hogyan döntenek róluk.

Hollandiában ráadásul minden évben kötelező szociológiai kutatást végezni a bírói kar körében, hiszen a holland állampolgároknak joguk van tudni, hogy a bírák milyen szociális helyzetűek, milyen elveket vallanak, vagy, hogy egy-egy nehéz helyzetben hogyan döntenének - fűzte hozzá Fleck Zoltán.

Átlátható a holland igazgatás abban az értelemben is, hogy megismerhető, milyen módon dönt a központi igazgatás arról, hogy egy-egy megyében hány bírói státuszt létesít - mondta a jogszociológus.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.02. csütörtök, 18:00
Könnyid László
a Magyar Turisztikai Ügynökség főigazgatója
Tíz éve nem láttunk a hazai ingatlanpiacon ilyen alacsony számokat

Tíz éve nem láttunk a hazai ingatlanpiacon ilyen alacsony számokat

Tíz éve nem volt olyan alacsony a hazai ingatlanbefektetési piac forgalma, mint 2023-ban. A mintegy 600 millió euró 38 százalékos visszaesést jelent a megelőző évhez képest. A csökkenés közepette viszont tovább emelkedett a magyar befektetők aránya, elérve a 82 százalékot. Ezzel párhuzamosan az irodapiacon és az ipar-logisztika szegmensben is emelkedtek a hozamok, miután a magas finanszírozási költségek és a mérsékelt bérleti kereslet továbbra is kivárásra ösztönzi a befektetőket. Mindez azonban nem magyar sajátosság, Nyugat-Európában is hasonló folyamatokat látunk, ahol az elmúlt két évben a kelet-közép-európainál is jelentősebb ingatlanérték-csökkenések mentek végbe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×