Az illegális plakátragasztás elleni rendeletet még 2004-ben fogadta el a Fővárosi Közgyűlés. Az utcák azonban azóta is ugyanúgy néznek ki, a hirdetéseket bárki büntetlenül ragaszthatja az épületek falára, vagy a villanyoszlopokra.
A szabályozás szerint a plakátokat a közterület, vagy az ott lévő műtárgy tulajdonosának kell eltávolítania, a büntetést pedig a közterület-fenntartók szabhatják ki.
Endrédy István, a Fővárosi Közgyűlés városképvédelmi bizottságának elnöke az InfoRádióban azt mondta: a város vezetése szemet huny afölött, hogy az illegális plakátok nagy része saját kulturális intézményeit reklámozza.
A kulturális főpolgármester-helyettes viszont azt mondja: legfeljebb a Petőfi Csarnok rendezvényeit reklámozhatják illegális plakátokon a főváros intézményei közül. Onnan is csupán azokat, amelyekhez külön bérlik az előadók az ingatlant.
Schiffer János cáfolta, hogy a főváros tulajdonában lévő kulturális intézmények, például a színházak, vagy a könyvtárak is élnének ezzel az eszközzel.
Janocsek Ferenc a Fővárosi Közterület-felügyelet sajtószóvivője elmondta, több mint 1600 esetben történt bírságolás és csaknem 100 esetben tett feljelentést a felügyelet.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit