Nicolas Sarkozy a tervek szerint rövid megbeszélést folytat a japán miniszterelnökkel, és várhatóan konkrét segítséget is felajánl neki, majd találkozik a távol-keleti országban élő franciák képviselőivel. Ez utóbbiak számát a földrengés előtt mintegy tízezerre becsülték, közülük a katasztrófa óta több százan visszautaztak Franciaországba.
Közben a fukusimai atomerőművet üzemeltető cég, a Tepco kérésére Japánba érkezett öt francia nukleáris szakember, köztük Anne Lauvergeon, az Areva atomenergia-ipari vállalat vezetője. Az eddig megjelent hírek szerint a japánok főleg az erőmű környékén a sugárzás által megfertőződött víz megtisztításában várnak tőlük segítséget.
A japán katasztrófa hatására egyébként Franciaországban megkezdődött az atomerőművek biztonsági felülvizsgálata, és ezzel kapcsolatban Nicolas Sarkozy néhány napja bejelentette: bezárják azokat a létesítményeket, amelyeket nem találnak elég biztonságosnak.
Franciaország a világ legnagyobb nukleáris energia fogyasztója. Az országban előállított elektromos áram 78 százalékát atomerőművek biztosítják, amelyeknek a száma ötvennyolcra rúg. A francia környezetvédők aggasztónak tartják, hogy e létesítmények közül harmincnégy harminc évnél idősebb.
Az aggódókat az atomerőművek felülvizsgálatát elrendelő François Fillon miniszterelnök azzal igyekezett megnyugtatni, hogy megígérte: az eredményeket, mihelyt elkészültek, nyilvánosságra hozzák.
Szia, Anya! – új átverés terjed itthon, mutatjuk, mire kell figyelni