Christian Wulff Brémában elhangzott ünnepi beszédét a németországi mohamedánok országos szervezete elismeréssel méltatta és rámutatott arra, hogy az elnök olyan időpontban állt a több millió németországi iszlám hívő mellé, amikor a nemzeti bank elnökségének egy korábbi tagja, Thilo Sarrazin felkorbácsolta az integráció akadozásával kapcsolatos vitát.
Wulff Németország újraegyesítésének 20. évfordulóján a mohamedánokat a teljes beilleszkedésre buzdította, míg honfitársait a külföldiek befogadására, a kultúrájuk iránti nyíltságra ösztönözte.
Egy nappal korábban egy berlini gyűlésen a holland kormányalakításban csendestársként szereplő Geert Wilders viszont azt állította, hogy az iszlám nem vallás, hanem ideológia, amely komolyan veszélyezteti Németország jólétét, identitását és demokratikus berendezkedését, mert "célja az iszlám jogrend, a saríja világméretű bevezetése".
A populista nyilatkozataival már többször is botrányt kavart holland politikus berlini beszédében az iszlám fenyegetést a nácizmushoz és a kommunizmushoz hasonlította, majd a német vezetők szemére vetette, hogy nem észlelik a veszélyt.
Geert Wilders személy szerint is bírálta Angela Merkel kancellárt és azt állította róla, hogy beletörődött az ország iszlamizálódásába. A holland politikust egy kereszténypárti német politikus hívta meg Berlinbe, akit ezért pártja kizárt parlamenti frakciójából.
Geert Wilders állítását a német kormány igazságügyi minisztere határozottan visszautasította és hangsúlyozta, hogy "kétes hollandiai alakok" tanácsai aláássák a mohamedán polgártársak beilleszkedését elősegítő erőfeszítések sikerét.
Hollandiában a keresztény és liberális párt részvételével nemrég alakult kisebbségi kormány rászorul a Geert Wilders által irányított iszlámellenes párt hallgatólagos támogatására.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit