eur:
412.9
usd:
390.44
bux:
79034
2024. november 27. szerda Virgil

A francia Riviérára vonatozhatnak az orosz gazdagok

Csaknem százéves kihagyás után ismét van vasúti összeköttetés Moszkva és Nizza között, az első járat a hétvégén érkezett meg a francia Riviérára.

Az alapvetően a vonatozást kedvelő orosz gazdagok számára kitalált járat a tervek szerint csütörtök délutánonként indul el az orosz fővárosból és szombat estére érkezik meg Nizzába, ahonnan másnap, vasárnap este indul vissza.

Az öszesen 12 kocsiból álló, 136 utas befogadására képes szerelvényen mindössze egy másodosztályú vagon található, a többi luxuskategória. Ez a jegyek árán is tükröződik: a másodosztályú helyjegy ára 300, a luxuskategóriáé pedig 1200 euróba, mai árfolyamon mintegy 340 ezer forintba kerül. A vonat Fehéroroszország, Lengyelország, Csehország, Ausztria és Olaszország érintésével érkezik meg Franciaországba és mintegy húsz városban, egyebek mellett Minszkben, Varsóban, Bécsben, illetve Milánóban áll meg.

A szerelvényt elindító orosz RZD társaság szóvivője azt mondta: tudatában vannak, hogy repülővel lényegesen gyorsabb az utazás, de a 3300 kilométeres távot azoknak a tehetős orosz utasoknak javasolják, akik szeretik a vonatozást és szívesen gyönyörködnek a változatos tájakban. Céljuk egyébként az, hogy az ötven órás utazás is a vakációzás része legyen: a luxusosztályt választóknak egy vagy kétágyas, vécével és zuhanyzóval ellátott fülke áll rendelkezésükre, és minden kocsiban külön étterem működik.

Az első vonat egyébként múlt csütörtökön zeneszó mellett hagyta el a moszkvai Belorusz pályaudvart, és a zenészek Edith Piaf francia énekesnő "Semmit sem bánok" című slágerét játszották a vállalkozó szellemű utasoknak. A szervezők elmondása szerint a jegyek kilencven százalékát sikerült eladni, és azzal számolnak, hogy rövidesen heti négy-öt szerelvényt is elindíthatnak Nizza felé.

A cári időkben az orosz arisztokrácia előszeretettel látogatta a francia Riviérát, a XIX. század végétől egészen 1914-ig közvetlen vonatjárat kötötte össze Moszkvát Nizzával, és a kommunizmus bukása óta ez a vonzalom újjáéledt. A változás a régi időkhöz képest abban áll, hogy az újgazdagok mellett az orosz maffia vezérei is részesülni akarnak a francia tengerpart nyújtotta élvezetekből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szájer József: a gondolataimat mostantól elmondom, de nem térek vissza a hivatásos politizáláshoz

Szájer József: a gondolataimat mostantól elmondom, de nem térek vissza a hivatásos politizáláshoz

A politika egy bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam, viszont gondolkodóként talán tudok olyanokat mondani még, ami figyelemre méltó, és ami esetleg érdekes lehet – mondta Szájer József, a Szabad Európa Intézet igazgatója, a Fidesz korábbi európai parlamenti képviselője. Az InfoRádió Aréna című műsorában kifejtette, hogy miként reformálná meg az Európai Uniót és arról is beszélt, milyen változást hozhat Donald Trump elnöksége.

Nógrádi György: Donald Trump hivatalba lépésével új világ jön, talán biztonságosabb is

Donald Trump második elnökségének kezdetéről, az Egyesült Államoknak Európával kapcsolatos várható álláspontjáról, az orosz–ukrán háború lehetséges gyors lezárásáról, az USA Kína-politikájáról és a német belpolitikáról, a nagyjából három hónap múlva esedékes választás esélyeiről is beszélt Nógrádi György egyetemi tanár, biztonságpolitikai szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.28. csütörtök, 18:00
Demeter Szilárd
a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×