A francia fővárosban éppen egy hete keltett riadalmat, hogy ismeretlen telefonálók azzal fenyegetőztek, robbantást hajtanak végre Párizs legelőkelőbb sugárútján, a Champs-Élysée-n, az egyik belvárosi metrómegállóban, továbbá az Eiffel-toronynál. Bár a rendőrök semmilyen robbanószerkezetet sem találtak az említett helyszíneken, a lapok most arra emlékeztetnek, hogy június óta több házkutatásnál olyan anyagok kerültek elő, amelyekből bombákat lehet készíteni.
A nyomozók szerint az is aggasztó, hogy a különböző iszlamista csoportok honlapjain egyre radikálisabb hangú kommentárokat lehet olvasni, egy franciaországi apa pedig nemrég azzal riasztotta a rendőrséget, hogy amióta fia elkezdett járni egy közeli mecsetben, egyre szélsőségesebb nézeteket vall.
A mostani fenyegetettség kapcsán a szakértők arra is emlékeztetnek, hogy az al-Kaida terrorszervezet Észak-Afrikában működő csoportja bosszút esküdött Nicolas Sarkozy ellen, amiért a nyáron egy túszszabadítási kísérlet közben hét harcosukat a francia katonák meggyilkolták. Vezetőjük akkor egy közleményben egyebek mellett azt mondta, hogy ezzel az akcióval Franciaország "megnyitotta maga számára a pokol kapuit". Az elemzők nem tartják véletlennek, hogy a francia Areva atomipari vállalat Nigerben elrabolt alkalmazottainak száma is éppen hét.
A francia belső elhárítás főnöke mindenesetre már egy hete figyelmeztetett, hogy az ország terroristák általi fenyegetettsége ma ugyanolyan, mint 1995-ben volt, amikor Párizsban algériai szélsőségesek összesen nyolc robbantást hajtottak végre. Bernard Squarcini véleményét kedden egy a terrorizmus elleni küzdelemre szakosodott vizsgálóbíró is megerősítette, mondván: a lakosságot figyelmeztetni kell, hogy a terrorizmus valós veszély. Jean-Louis Bruguière hozzátette: az embereknek sokkal éberebbé kell válniuk.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit