Nicolas Sarkozy elnök hétfőn a helyszínre látogatott, és három millió eurós, mai árfolyamon mintegy 800 millió forintos gyorssegély kiutalását ígérte a Cyntia névre keresztelt vihar áldozatainak támogatására. A gazdasági tárca ezzel párhuzamosan bejelentette: adókedvezményekkel igyekszik könnyíteni a leginkább érintettek helyzetén, ami bizonyos helyeken az ingatlanadó, valamint az úgynevezett lakhatási adó teljes elengedésével fog járni.
Az atlanti-óceáni partokon fekvő településeken egyébként a hatalmas áradásokat nem az erős esőzések, hanem az évente csak néhány alkalommal jelentkező, rendkívül magas dagály, valamint az azt kísérő, a helyenként az óránkénti 160 kilométeres óránkénti sebességet is elérő szél okozta. A két jelenség együtt egyfajta csendes cunamit eredményezett, melynek következtében a tengervíz pillanatok alatt elöntötte az alacsonyan fekvő parti területeket.
Az eddigi vizsgálatok azt máris megállapították, hogy a legtöbb károsult háza valójában árterületre épült, nem véletlen, hogy immár a politikát és a közvéleményt az foglalkoztatja leginkább, miképpen lehet gátat vetni a tengerhez túlságos közeli, gyakran a legelemibb biztonsági szempontokat is figyelmen kívül hagyó építkezéseknek.
Az érintett települések polgármesterei azzal védekeznek, hogy képtelenek ellenállni az ingatlanfejlesztők nyomásának, a politikai pártok vezetői viszont azt kérik a kormánytól, hogy drasztikusan szigorítsa meg az ilyen helyekre kiadható építkezési engedélyek feltételeit.
A kárfelmérés még javában zajlik, de az már biztosnak tűnik, hogy csak a megrongált parti gátak helyreállításához több százmillió euróra lesz szükség.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök