A szóvivője hozzátette, hogy a hét végéig fennakadásokkal kell számolni a légiközlekedésben, mert a tegnapi munkabeszüntetési akció, amely jócskán megbénította a világ egyik legnagyobb légitársaságát, jelentősen kihat a nemzetközi légiforgalomra is.
Münchenben például ma is a járatok alig fele száll fel, de Frankfurtban sem sokkal jobb a helyzet, mert a sztrájk miatt az utasszállító-gépek egy része még távoli földrészen vesztegel.
A közvélemény komoly megkönnyebbüléssel fogadta a munkaügyi bíróság tegnap esti döntését, amelyben arra hivatkozva rendelte el a Lufthansa-pilóták munkabeszüntetési akciójának felfüggesztését, hogy a szakszervezet követelései között külföldi vonatkozású igények is szerepeltek.
A pilótákat tömörítő szakszervezet ugyanis nemcsak közel 6 és fél százalékos béremelést sürgetett, hanem azt is szorgalmazta, hogy a Lufthansa olasz, osztrák vagy svájci leányvállalatainál is a németországi tarifa szerint fizessék a pilótákat. A külföldi vonatkozású szakszervezeti akció ugyanis ellenkezik a német törvényekkel.
A Lufthansa vezetősége eredetileg a sztrájk beszüntetése érdekében azzal az érvvel fordult a munkaügyi bírósághoz, hogy egy munkavállaló csoport vélt sérelmeinek orvoslására a szakszervezet aránytalan eszközökhöz folyamodott, amikor a több mint 100 ezer alkalmazottat foglalkoztató légitársaság teljes működését megbénította.
A bíróság azonban egyik félnek sem adott igazat, hanem azért rendelte el a sztrájk felfüggesztését, hogy mindkét félnek lehetőséget adjon álláspontjának újraértékelésére és a közelmúltban félbeszakadt egyeztető tanácskozások újrafelvételére.
A szakszervezet vállalta, hogy a felfüggesztés legalább március 8-ig tart, és addig a Lufthansa vezetőségével megpróbálnak közös nevezőre jutni.
Mindezt azonban máris beárnyékolja, hogy a légikisérők, valamint a földi technikai személyzet érdekvédelmi szervezete is jelezte, hogy sztrájkra készül, ha a Lufthansa nem teljesíti béremelési követelésüket.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök