eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Védőfelszerelést viselő ápoló a fővárosi Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályán 2021. április 9-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Újabb gyógyszer segíti a koronavírusból való felépülést

Az aprotinin nevű proteáz-inhibitorról derült ki egy spanyol kísérletben, hogy hatékonyan előzi meg a sejtek SARS-CoV-2-vel való megfertőződését.

Sokkal hamarabb engedik ki a kórházból azokat a betegeket, akik aprotinin-aeroszolt is kapnak koronavírus-fertőzésük kezelésére: egy spanyol klinikai kutatás segített megerősíteni az eredményeket, melyeket előzetesen a frankfurit Goethe Egyetem és a Kenti Egyetem szakemberei állapítottak meg.

Az új koronavírus tüskefehérjéje segítségével kapcsolódik a gazdasejtek felszínén lévő ACE-receptorokhoz. Mielőtt ez lehetséges lenne, a tüskefehérje egyes részeit a gazdasejt proteázoknak nevezett enzimjeinek le kell hasítaniuk.

2020-ban a Jindrich Cinatl, Martin Michaelis és Mark Wass vezette tudományos csoport sejttenyésztési kísérleteket végzett, és megállapította, hogy az aprotinin, egy proteázgátló,

képes gátolni a vírus szaporodását

azáltal, hogy megakadályozza a SARS-CoV-2 bejutását a gazdasejtekbe.

Azóta az is kiderült a MedicalXpress cikke szerint, hogy a proteáz-inhibitor a delta és omikron változatok ellen is hatásos.

Most egy spanyol kutatói konzorcium tette közzé harmadik fázisú klinikai vizsgálatainak eredményeit, amely az aprotinin aeroszol alkalmazását vizsgálta koronavírusos betegeknél. Egyéb javulások mellett az aprotinin kezelés öt nappal csökkentette a kórházi tartózkodás hosszát.

Jindrich Cinatl professzor, a frankfurti Goethe Egyetem munkatársa szerint ez azt mutatja, hogy a tudományos együttműködések a kutatók közötti közvetlen kapcsolat nélkül is működnek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×