eur:
411.32
usd:
392.96
bux:
79551.8
2024. november 25. hétfő Katalin
Az amerikai Allergiás és Fertőző Betegségek Országos Intézete (NIAID) által közreadott,  dátumozatlan elektronmikroszkópos kép a SARS-CoV-2 nevű koronavírusról, amint laboratóriumban tenyésztve a narancsárga színű kórokozó előtör a környező sejtből. A 2019-nCoV néven is ismert vírus egy fertőző humán koronavírus, amely a COVID-19-nek nevezett, tüdőgyulladásos megbetegedést okozza. A mintát egy betegtől vették az Egyesült Államokban. A COVID-19-nek elnevezett újfajta koronavírus előidézte betegség halálos áldozatainak száma 1776-ra emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el. A 2019 december közepe óta tomboló járvány fertőzöttjeinek száma 70 548-ra nőtt.
Nyitókép: MTI/AP/NIAID-RML

Új reményt ad a koronavírussal szemben egy rák elleni szer

Az AR-12-t számos betegségnél bevetették már, egy virginiai kutatócsoport most ért a végére egy újabb kísérletezésnek.

A koronavírus megjelenése óta folyamatosan kísérletezik a gyógyszerésztudomány az ellenszerrel kapcsolatban, egy ilyen kísérletezés létszik most megint reménykeltőnek.

Mint a HVG-n olvasható, az AR-12 nevű szert korábban sikerrel alkalmazták a rákgyógyításban, a zika, a mumpsz és a kanyaró hatástalanításánál, az amerikai szakemberek most hatásosnak látják a covidosoknál is. A fejleményről a Medical Express orvostudományi portálon is beszámoltak a szakemberek. A kísérletet egy Paul Dent nevű tudós vezetésével végezték a virginai Commonwealth University (VCU) Massey Cancer Center rákkutató laboratóriumban.

A szer különlegessége abban rejlik, hogy gátolja a kórokozók azon részét, amelyek a vírus alakjának megtartásához szükségesek. Ez azért hangsúlyos, mert ha a vírus "teste" változik, szaporodni sem képes.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×