eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

A fogamzásgátló növeli a méhnyakrák kockázatát

A fogamzásgátló tabletták növelik a méhnyakrák kialakulásának kockázatát, a kór kialakulásának esélye azonban csökken, ha abbahagyják a készítmény szedését - állapította meg egy oxfordi irányítású nemzetközi kutatócsoport.

A kutatók 52 ezer nő folyamatos vizsgálata során megállapították, hogy jelentősen emelkedett a rák kialakulásának kockázata a tabletta szedőinél, ám a letétele után tíz évvel a rizikószint visszaáll a normálisra.

Azoknak ugyanis, akik legalább öt éve tablettát szednek, észrevehetően nagyobb esélyük van a méhnyakrákra, mint azoknak, akik sosem használtak fogamzásgátlót.

A kutatók éppen ezért minden tablettaszedő nőnek azt ajánlják, hogy rendszeresen járjanak rákszűrésre.

Egy korábbi vizsgálat arra mutatott rá, hogy a fogamzásgátló szedésével nő a mellrák kockázata is, csökken viszont a petefészekrák kialakulásának esélye.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×