A humán etológia, az emberi viselkedés biológiai vizsgálata nem a társadalomtudományok helyett akarja elmondani, hogy milyen az ember, hanem éppen a pszichológia, szociológia, antropológia adataira támaszkodva olyan kérdéseket tesz fel, hogy miért éppen olyan az ember, amilyen - mondta szakterületéről Csányi Vilmos.
Modern időkben élünk, több mint hat és fél milliárd ember él a bolygón, egyáltalán nem természetes körülmények között. A humán etológia segítségével azonban meg lehet nézni, hogy milyen lenne az ember, ha úgy, mint régen, kis csoportokban, egymástól távol élne a szavannán. Ez megmutatja, milyen öröklött tulajdonságokkal rendelkezik - hangsúlyozta az etológus.
Amikor azonban ezek a kis csoportok nagyon sikeresek lettek, és kialakultak a modern társadalom megapopulációi, akkor nagyon sok olyan tulajdonság, ami régen hasznos volt, kifejezetten károssá vált - tette hozzá Csányi Vilmos.
Az etológus szerint ez a magyarázata nagyon sok olyan viselkedésformának, amely a mai világban megjelenik a társadalomban.
"Bár a pszichológia leírja ezeket a társadalmi devianciákat, de hogy miért alakultak ki, azt igazából a biológiai, humánetológiai vizsgálatokkal tudjuk megközelíteni, és én is erre teszek kísérletet ebben a könyvben" - mondta az InfoRádiónak Csányi Vilmos.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit