Természetesen senki nem vonja kétségbe, hogy az aláírásgyűjtést kezdeményező két amerikai csillagász csak és kizárólag tudományos okok alapján háborodott fel a Nemzetközi Csillagászati Szövetség augusztusi döntésén, ám érdemes megjegyezni, hogy egyikük, Alan Stern a vezetője annak a kutatócsoportnak, amely a Plútó felé tartó Új Horizont műholdat irányítja.
A csillagászati szövetség prágai közgyűlésén fogadták el a bolygók új meghatározását, amely szerint olyan égitest tekinthető bolygónak, amely a Nap körül kering, saját gravitációja alakította gömb alakúvá és ugyanez a gravitáció megtisztította a körülötte lévő teret a kisebb égitestektől.
Ez utóbbi kritérium okozta a Plútó leminősítését, ugyanis az égitest abban a Kupier-övben található, amely a Naprendszer keletkezésének maradékaiból áll.
A meghatározás ellenzői elsősorban azt kifogásolják, hogy az önkényes, ráadásul túlzottan részletes, ezért a gyakorlatban nehezen alkalmazható.
Azzal sincsenek kibékülve, hogy a prágai kongresszuson résztvevő mintegy 3.000 csillagász közül csak a közgyűlés 500 tagja szavazhatott a szabályról.
Az aláírásgyűjtés mindkét kezdeményezője amerikai, és a Plútót szintén egy amerikai, Clyde Tombaugh fedezte fel 1930-ban. Tombaugh fia és az Új-Mexikói egyetem néhány tucat diákja múlt héten már tüntetett is a bolygó jogaiért.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat