eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Gyulay Zsolt, a MOB elnöke a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) együttműködési megállapodásának aláírásán Budapesten 2022. november 10-én. Az együttműködés célja, hogy a közmédia az összes csatornáján bemutathassa a 2024-es párizsi olimpiára készülő, illetve kvótáért küzdő sportolók útját a nyári játékokig.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Gyulay Zsolt: akár 10-12 olimpiai aranyat is nyerhet Magyarország Párizsban

A Magyar Olimpiai Bizottság frissített becslése szerint 14–22 magyar érem születhet jövő nyáron a párizsi olimpián. Az elnök szerint igen jók az aranyesélyek is.

Sportdiplomáciai szempontból rendkívül sikeres volt az idei év, főleg az atlétikai vb miatt – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke. A kétszeres olimpiai bajnok kajakozó szerint nagy meglepetést okoztunk az idelátogató 205 országnak, hiszen sokan voltak, akik még sosem jártak Magyarországon, Budapesten, és elképedtek, hogy szakmai szempontból is milyen ideális helyszín a főváros.

A MOB elnöke úgy látja, hogy mindegyik szövetség, minden versenyző végzi a dolgát, a feladatára koncentrál, így a lehetőségekhez képest sok kvótát sikerült az idén megszerezni, és reméli, hogy ez a jövőben is így lesz. A sikerhez azonban kell a tapasztalat is, a közvélemény is úgy tartja, az idősebb, rutinosabb versenyzőknek könnyebb dolguk van, de ő annak idején pont fordítva élte ezt meg, ahogyan sokan mások is. Véleménye szerint minél eredményesebb, minél tapasztaltabb egy olimpikon, annál inkább görcsöl a versenytől, mert tudja, mi a vesztenivalója. Sokszor pedig jön egy fiatal, 20-24 évesen odapattan egy olimpiára, senkitől sem félve, és letarolja a világot – tette hozzá.

Elmondása szerint minden életszakaszban más a versenyzés, amire lehet tudatosan készülni.

Példaként hozta fel az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF), ami remek lehetőség erre, 100-110 sportoló itt találkozik életében először multisport eseménnyel, itt tapasztalja meg első alkalommal, hogy egy magyar csapat esküt tesz egy világverseny előtt, felvonul a nyitóünnepségen, szurkol egymásnak a különböző versenyeken. Úgy fogalmazott: megismeri az olimpiai családhoz tartozás érzését, versenyez a saját hazájáért.

Magyarázata szerint egy ilyen esemény teljesen más, mint egy Európa- vagy világbajnokság, ahová az ember a saját sportágában, a saját csapatával megy. Mint mondta, erre készítik fel a versenyzőket, aminek látszik is az eredménye, hiszen elképesztően jól szerepeltek a tavalyi EYOF-on is, és az idein is, Mariborban. Megjegyezte, rengeteg érmet szerzett a magyar csapat például atlétikában, már látszik a Zsivótzky Gyula Program eredménye.

Úgy véli, a 2028-as Los Angeles-i olimpián meglepetéseket fognak okozni ezek a fiatalok.

A hivatalos becslés szerint a 2024-es párizsi olimpiáról 14-22 éremmel térhetnek haza a magyar sportolók. Ezzel kapcsolatban Gyulay Zsolt azt mondta, ő úgy látja, hogy ebből akár 10-12 is lehet aranyérem. Esélyes sportágként említette az öttusát, az úszást, a birkózást, a kajak-kenut, illetve külön kiemelte a vívást. Azt viszont hozzátette, a végeredmény bármi lehet, hiszen a végső szám nagyon sok mindenen múlik, egyelőre legfeljebb tippelgetni lehet, hány érmet sikerül szerezni a végén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×