394.96
371.68
66359.45
2024. április 16. kedd Csongor
Ancsin Gábor (k), valamint a svéd Jim Gottfridsson (b) és Jonathan Carlsbogard (j) a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában játszott Magyarország - Svédország mérkőzésen a göteborgi Scandinavium Arénában 2023. január 18-án.

Nem tudott győzni a férfi kézilabda-válogatott Svédország ellen

Jobb volt a magyarok játéka a Portugália ellen mutatottnál, de a svédek simán győzni tudtak: a mieink csak a mérkőzés legelején vezettek.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 37-28-ra kikapott Svédországtól az olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, szerdán Göteborgban. Az együttes legjobbja Rosta Miklós volt, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett. Bóka Bendegúz ötször talált be, Mikler Roland hét, Székely Márton négy védéssel zárt.

A magyarok - akiknek a legjobb hét közé jutás a céljuk - a csoportkörben a Koreai Köztársaságot 35-27-re, Izlandot 30-28-ra legyőzték, viszont Portugáliától 27-20-ra kikaptak, így két pontot vittek magukkal a középdöntőbe, ahol pénteken 18 órától Brazília, vasárnap 20.30-tól pedig a Zöld-foki Köztársaság lesz az ellenfelük.

A magyarok 18 fős keretéből ezúttal Kovacsics Péter és Leimeter Csaba maradt ki.

A második percben megszerzett előnyét előbb magabiztosan őrizte, majd Hampus Wanne vezérletével növelni is tudta az Európa-bajnoki címvédő, vb-ezüstérmes svéd csapat. A magyarok szakmai stábja cserékkel próbálkozott, de az első időkérését meglepetésre nem használta ki, veszni hagyta az első félidőben. Támadásban kevesebbet hibázott a válogatott, mint két napja Portugália ellen, védekezésben viszont nagyon ritkán tudott hatékony lenni. Lékai Máténak eddig mindhárom meccsen volt kihagyott büntetője, és egyet ezúttal is elhibázott. Ennek ellenére a svédek nem tudtak elhúzni - a 16. perctől felváltva estek a gólok -, de hatékony támadójátékkal négy találattal vezettek a szünetben.

Nagy különbség volt a két együttes között az első felvonásban, hogy a svédek hétszer találtak be a szélekről, a magyarok viszont csak egyszer.

A második félidőben sem tudtak közelebb kerülni a házigazdákhoz a magyarok, José María Rodríguez Álvarez szövetségi kapitány mégis a 48. percig várt az időkéréssel, amikor az ellenfél már 30-23-as előnyben volt. A magyar játékosok ezúttal is nagyot küzdöttek, miközben a gyorsan kézilabdázó svédeken inkább a felszabadultság látszott. Lékai Mátéék továbbra is szinte kizárólag középen erőltették a támadásokat, a szélsők alig kaptak labdát, miközben a skandinávok egy 5-0-s sorozattal fölényessé tették sikerüket, sőt az 55. percben már tíz találat volt a különbség.

Mikler Roland hét, Székely Márton négy, a hazaiaknál Andreas Palicka 15 védéssel zárt. Utóbbi csapattársa, a mezőny legjobbjának megválasztott Hampus Wanne kilenc gólt lőtt, Albin Lagergren és Eric Johansson egyformán hatszor talált be.

A két csapat 44. egymás elleni mérkőzésén 17 magyar győzelem és négy döntetlen mellett 23. alkalommal nyertek a svédek.

Eredmények

középdöntő, 1. forduló

I. csoport (Krakkó):

Spanyolország-Lengyelország 27-23 (16-15)

Franciaország-Montenegró 35-24 (16-13)

Szlovénia-Irán 38-21 (20-9)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (92-70), 2. Franciaország 6 (96-79), 3. Szlovénia 4, 4. Montenegró 2, 5. Lengyelország 0 (70-85), 6. Irán 0 (74-107)

II. csoport (Göteborg):

Svédország-Magyarország 37-28 (18-14)

Izland - Zöld-foki Köztársaság 40-30 (18-13)

Portugália-Brazília 28-28 (12-11)

Az állás: 1. Svédország 6 pont, 2. Izland 4, 3. Portugália 3 (81-78), 4. Brazília 3 (76-82), 5. Magyarország 2, 6. Zöld-foki Köztársaság 0

A negyeddöntőbe a középdöntő-csoportok első két helyezettje jut.

a 25-32. helyért, 1. forduló