395.37
366.43
65697.33
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Babos Tímea a lengyel Iga Swiatek ellen játszik a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének második fordulójában 2020. január 22-én. Babos 3:6, 2:6 arányú vereségett szenvedett és búcsúzott a bajnokságtól.
Nyitókép: MTI/EPA/Lynn Bo Bo

Babos továbbjutott, két magyar kiesett Dubajban

Gálfi Dalma és Jani Réka is búcsúzott az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének első fordulójában, vasárnap.

Babos Tímea két szettben legyőzte az orosz Marina Melnyikovát az Australian Open selejtezőjében. A viadal honlapja szerint a világranglista 115. helyezettje 76 perces mérkőzésen búcsúztatta Melnyikovát (197.). Babosnak kilenc kettős hibája és három ászszervája volt a találkozón.

A magyar játékos legutóbb szeptember közepén nyert meccset egyesben, azóta sorozatban négyszer veszített. Következő ellenfele a francia Tessah Andrianjafitrimo (254.) lesz.

Gálfi Dalma három szettben kikapott az orosz Anna Kalinszkajától. A világranglista 114. helyezettje 2 óra 28 perces mérkőzésen búcsúztatta Gálfit (220.), aki a második szettben 3:0-s hátrányból visszakapaszkodva rövidítésben egyenlített, de a harmadik játszmában csak 3:3-ig tudta tartani magát.

Jani Réka (206.) az első és a második szettben is elveszítette első két adogatójátékát az indiai Ankita Raina ellen, ezzel megkönnyítve a világranglistán 180. helyzett ellenfele dolgát.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni.

A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila is a főtáblán kezdi szereplését a február 8-án rajtoló Grand Slam-tornán.