eur:
411.16
usd:
394.48
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Babos Tímea a lengyel Iga Swiatek ellen játszik a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének második fordulójában 2020. január 22-én. Babos 3:6, 2:6 arányú vereségett szenvedett és búcsúzott a bajnokságtól.
Nyitókép: MTI/EPA/Lynn Bo Bo

Babos továbbjutott, két magyar kiesett Dubajban

Gálfi Dalma és Jani Réka is búcsúzott az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének első fordulójában, vasárnap.

Babos Tímea két szettben legyőzte az orosz Marina Melnyikovát az Australian Open selejtezőjében. A viadal honlapja szerint a világranglista 115. helyezettje 76 perces mérkőzésen búcsúztatta Melnyikovát (197.). Babosnak kilenc kettős hibája és három ászszervája volt a találkozón.

A magyar játékos legutóbb szeptember közepén nyert meccset egyesben, azóta sorozatban négyszer veszített. Következő ellenfele a francia Tessah Andrianjafitrimo (254.) lesz.

Gálfi Dalma három szettben kikapott az orosz Anna Kalinszkajától. A világranglista 114. helyezettje 2 óra 28 perces mérkőzésen búcsúztatta Gálfit (220.), aki a második szettben 3:0-s hátrányból visszakapaszkodva rövidítésben egyenlített, de a harmadik játszmában csak 3:3-ig tudta tartani magát.

Jani Réka (206.) az első és a második szettben is elveszítette első két adogatójátékát az indiai Ankita Raina ellen, ezzel megkönnyítve a világranglistán 180. helyzett ellenfele dolgát.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni.

A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila is a főtáblán kezdi szereplését a február 8-án rajtoló Grand Slam-tornán.

Eredmények, nők, selejtező, 1. forduló:

Babos Tímea (7.)-Marina Melnyikova (orosz) 6:3, 6:3

Ankita Raina (indiai)-Jani Réka 6:2, 6:2

Anna Kalinszkaja (orosz, 6.)-Gálfi Dalma 6:4, 6:7 (5-7), 6:3

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×