eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője teszteli versenyautóját a Barcelona melletti montmelói pályán 2020. február 28-án. A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság szezonnyitó nagydíját március 15-én rendezik Melbourne-ben.
Nyitókép: Alejandro Garcia

Így húzza össze a nadrágszíjat a járvány miatt a Forma-1

A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokságban szereplő tíz csapat elfogadta a következő évekre vonatkozóan a költséghatár csökkentésének ütemezését.

A BBC, valamint a motorsport.com szakportál több forrásra hivatkozva számolt be arról, hogy a csapatok elfogadták a korábban napvilágot látott tervezetet. Ezek szerint jövőre 145 millió dollár lesz a költséghatár, 2022-ben 140 millió, míg a 2023-25-ös időszakban 135 millió. A szakmai tervek közül megerősítést nyert, hogy a műszaki átalakításokat érintő jelentősebb szabályozásokat 2022-ig elhalasztják, és a következő szezonban a csapatok az idei autóikat használják majd.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hivatalosan még nem erősítette meg a csapatok internetes szavazásának eredményét, de a brit sajtó szerint ez csupán formalitás, és a jövő héten megtörténik.

A Forma-1-ben 2021-re vonatkozóan 175 millió dolláros költséghatárt terveztek - ebben nincs benne a pilóták fizetése -, de a koronavírus-világjárvány miatt ezt újra kellett tárgyalniuk a feleknek. Több csapat is jelezte, hogy a 100 millió dollárnál nem sokkal nagyobb összeggel értene csak egyet, míg a Ferrari a tárgyalások során kijelentette, hogy 145 millió dollárnál kevesebből nem szeretne gazdálkodni.

A Forma-1-ben a pandémia miatt az idei szezonnyitó Ausztrál Nagydíj után sorrendben

  • a bahreini,
  • a vietnami,
  • a kínai,
  • a holland,
  • a spanyol,
  • az azeri és
  • a kanadai

viadalt elhalasztották, míg a monacóit és a franciát törölték. Az első futam így július 5-én az Osztrák Nagydíj lehet, ami után következne július 19-én a Brit, majd augusztus 2-án a Magyar Nagydíj.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×