Zsótér Sándor az InfoRádióban elmondta, a darab kiindulómotívuma az, hogy a túltermelés okozta válság miatt az uralkodó elhagyja birodalmát, mert nem tud megküzdeni a gazdasági válsággal. A darabban az alkirály úgy hagyja el birodalmát, hogy közben tisztában van vele, vélhetően rossz kezekbe adja.
"Hagyja magát rábeszélni az alkirály, de tisztában van vele, hogy egy ordas eszme fog elszabadulni,
ami átmenetileg megoldja a gazdasági problémát, és akkor háborút indíthat" - mondta Zsótér Sándor, és azt is hozzátette, hogy a háborúk kirobbantásának gazdasági okai vannak, általuk új piacok nyílnak meg.
A darab fő motívuma az lesz, hogy nem gazdasági problémák vannak az országban, hanem osztályharc - mondta a rendező.
"Nem szegények és gazdagok között dúl a probléma, nem az elosztással van gond, hanem egészen egyszerűen
kétfajta ember létezik: a gömbfejűek és a csúcsfejűek. Az utóbbiak szőrszálhasogató, idegen betolakodók, a gömbfejűek tisztességes, becsületes, jó vérvonal"
- emelte ki Zsótér Sándor. Hozzátette azt is, hogy a történelemben számtalan példa van arra, amikor egymásra uszítanak embereket, akiknek egyébként semmi bajuk nincs egymással.
Zsótér Sándor 2012-ben is megrendezte már a darabot, de azóta csak még időszerűbb lett. "Nem kell erőfeszítéseket tenni a direkt áthallásokra, mert ott vannak. A világ ezzel küszködik" - mondta.