eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
A fest`ész élete és művészete

A fest`ész élete és művészete

A Magyar Festészet Napjához kapcsolódva nyílt meg Rosta Marian fest`ész tárlata a Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteményének épületében. A koncerttel egybekötött megnyitón mestere, Filp Csaba Munkácsy-díjas alkotó mondott köszöntőt. Rosta Mariant az InfoRádió hallgatói is jól ismerhetik, hiszen 14 évig az utinform és a fővinform munkatársaként tájékoztatott.

A „fest`ész” szóalak etimológiájával kapcsolatban elmondta, hogy építészmérnökként úgy véli, hogy az építész az építőművész. Így, amikor a festőművész titulussal gazdagodott, úgy döntött, a festész szót használja az előbbi rövidülés mintájára. Mivel ebben a formában nem lehetett levédetni, így a fent említett alakban lett az ő találmánya.

A fest`ész élete és művészete

Gyerekkora óta művészpályára készült, nyolc évig tanult Gopcsa Paula festőművésztől – mondta el a művész. Ezt több mint harminc év kihagyás követte, de mivel végig nagyon vágyott rá, ezért három éve újra ecsetet ragadott.

A jelenleg látogatható kiállításának fő témája az utca. Vizes tájképek, utcaképek mellett találhatók más ihletettségű képek, például a Csillagút című alkotás. Ez utóbbit egy sítúra során megpillantott látványra emlékezve festette a fantáziáját is felhasználva. Tárlatai tervezésekor igyekszik arra figyelni, hogy az azt látogató közönségnek örömet okozzon vele.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×