Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
311.47
bux:
141691.73
2026. július 8. szerda Ellák
Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet mond az 1989-es népfelkelés 35. évfordulója alkalmából a temesvári Új Ezredév Református Központban megrendezett gálaesten 2024. december 14-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: a közösségek ma elhalványulni, elerőtlenedni látszanak

Újév helyett karácsonykor mondott a nemzethez intézett köszöntőbeszédet Sulyok Tamás idén hivatalba lépett köztársasági elnök. "Ha már a külső békét hirdetjük, nemzetünk belső békéjére is figyelemmel kell lennünk" - mondta.

Sulyok Tamás államfő köszöntőjében először azt indokolta meg, miért nem újévkor, miért karácsonykor mondja el beszédét.

"Lelki alkatomnak is inkább megfelel" - fogalmazott a köztársasági elnök.

Ekkor szerinte az emberek azokkal vannak, akikhez kötődnek, akikkel együtt szép az élet.

Sulyok Tamás hangsúlyozta, az ünnepeknek kiemelt helyük van az életben, a jeles napok segítenek abban, hogy a közösségi tudat fennmaradjon, élő legyen, a generációs kapcsolatok is megerősödjenek, fényképes dobozok segítségével a családok az emlékeket is felidézik.

"De nem csak a családi, baráti, rokoni szálak kötik össze az embereket" - utalt arra, hogy a nemzet közösségek összessége is.

Szerinte a közösségek ma elhalványulni, elerőtlenedni látszanak, "a békétlenség elzárkózásra késztet", a technológiai vívmányok pedig könnyen kizárhatják az embert a valóságból. "Pedig inspiráló közösségekre szükségünk van ma is" - fogalmazott.

Most szerinte a kárpátaljai magyar közösségért is együtt kell kiállni, nekik ez most "a harmadik békétlen karácsonyuk".

"Ha már a külső békét hirdetjük, nemzetünk belső békéjére is figyelemmel kell lennünk" - figyelmeztetett Sulyok Tamás; egy egészségesebb, békés nemzet lehetne a 2025-ös cél.

Ha szerinte közösségeink sikeresek lesznek, a nemzet is az lesz; nem egymás melletti létezés, hanem együtt élni, így a helyes, "elválasztva nem sokra megyünk".

Az ország előtt álló kihívásokban szerinte szükség van arra, hogy az egymáshoz tartozás gyakorlatát újra elsajátítsuk. "Ha szorosan tartjuk a másikat, ő is megtart minket, és akkor (...) szebb életet élhetünk. Kalkuláljuk bele egymást az életünkbe! (...) Isten áldjon minden magyart!" - zárta karácsonyi gondolatait.

Reakciók

Magyar Péter (Tisza Párt) a pártvezetők közül elsőként reagált, méghozzá kommentben: "Igen tartalmas beszéd volt. Mondjuk a kormànypropagandán kívül sokat nem lehet belőle visszaidézni. Jó volt hallani elnök urat a magyar emberek valódi problémáiról beszélni. Ja bocs, ezt nem ide…"

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A tegnapi napot ugyan még pluszban zárták az amerikai tőzsdék, reggelre azonban máris nagyobb esés bontakozott ki az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai Kospi-index ráadásul közel 5 százalékot veszített értékéből a Samsung jelentését követően. Ez azt vetítte előre, hogy fokozódhat a nyomás a technológiai részvényeken (különösen a chipgyártókon) a világ többi pontján is, és valóban ezt látjuk az USA piacain. Európában kisebb emelkedést láthattunk, a magyar tőzsde azonban alulteljesített.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×