eur:
388.79
usd:
362.01
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

Händel Messiása a Művészetek Palotájában

Händel Messiás című oratorikus művének első két részét 240 fős vegyeskarral kiegészülve adja elő a Zuglói Filharmónia - Szent István Király Szimfonikus Zenekar kedd este a Művészetek Palotájában.

Kedd este a Művészetek Palotájában lép fel a Zuglói Filharmónia - Szent István Király Szimfonikus Zenekar, amely Georg Friedrich Händel Messiás című oratóriumát adja elő. Művészeti vezetőjük az InfoRádiónak elmondta: a koncertre látogatók a mű első két részét hallhatják.

Záborszky Kálmán szerint a nyitányban a barokk zeneszerző ragyogóan megkomponálva mutatja be azt a zavaros időszakot, amikor az emberek, Jézus születése előtt még nem tudták, merre tartsanak. Ezt követi a Jézusra várást ábrázoló, üdítően harmonikus epizód, a második rész végén pedig felcsendül a híres Halleluja-kórus.

A mű bemutatója 1742-ben volt - a művészeti vezető szerint azóta töretlen a népszerűsége. Minden időszakban megtalálták ezt az oratóriumot, igaz az utóbbi tizenöt-húsz évben lekerült a műről a romantikus máz.

Nagy munka volt összeállítani az előadást - vallotta be Záborszky Kálmán, aki elmondta azt is, hogy a szimfonikus zenekar egy 240 fős kórussal adja elő Händel Messiását.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

"A fiatalokat nem lehet egy eszközzel „megszerelni”, hogy ugyanúgy viselkedjenek, meg akarjanak halni a munkában, mint mi. Erre nincs eszköz, hanem csak szemüveg" - mondja Steigervald Krisztián generációkutató. Globális kultúraváltás történt: megváltozott a munkához való hozzáállás, és különösen a munkára való nevelés szokásai. A generációk közötti különbségek begyűrűznek a munkahelyekre, ráadásul a generáció-menedzsment egyszerre két nehéz feladattal néz szembe: a 30 év alattiak és az 55 év felettiek integrálásával. Az IT-szektorban, a technológiai váltásban is megfigyelhető, hogy a különböző érettségi szintű technológiák ugyanúgy, ahogy a társadalmi generációk, a mai napig egymással párhuzamosan élnek - teszi hozzá Mádi Gábor, a Shiwaforce CIO-ja. A témával június 11-ei Financial IT konferenciánkon is foglalkozunk. Részletek és regisztráció itt!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×